Lampy z abażurami to szyk, elegancja i ponadczasowość

Polecane

Boxlab Beta - plafonBoxlab Beta - plafon

Boxlab Beta - plafon

550.00 zł
Promocje

Boxlab Susan - szklana lampa wiszącaBoxlab Susan - szklana lampa wisząca

Boxlab Susan - szklana lampa wisząca

529.00 zł  299.00 zł
43%

Italux Mondo Black - lampa wiszącaItalux Mondo Black - lampa wisząca

Italux Mondo Black - lampa wisząca

369.00 zł  365.00 zł
1%

Lumisys - łącznik L do szynoprzewody UniproLumisys - łącznik L do szynoprzewody Unipro

Lumisys - łącznik L do szynoprzewody Unipro

120.00 zł  99.00 zł
18%

Italux Mondo SN - lampa wiszącaItalux Mondo SN - lampa wisząca

Italux Mondo SN - lampa wisząca

369.00 zł  365.00 zł
1%

Lumisys - szynoprzewód trójfazowy 1 metr

Lumisys - szynoprzewód trójfazowy 1 metr

160.00 zł  109.00 zł
32%

Boxlab Siren - lampa natynkowa IP44

Boxlab Siren - lampa natynkowa IP44

139.00 zł  110.00 zł
21%

Italux Mondo - lampa wiszącaItalux Mondo - lampa wisząca

Italux Mondo - lampa wisząca

374.00 zł  370.00 zł
1%
Jeśli eleganckie wnętrza to tylko lampy z abażurami!

Lampa z abażurem sprawdzi się nie tylko, jako oświetlenie stołu w jadalni. Aczkolwiek jest na najczęściej wybierany typ lampy właśnie w to miejsce. Jedna większa forma, lub dwie mniejsze lampy zakończone abażurami wyglądają elegancko nad każdym stołem. Niezależnie od stylu, w jakim masz urządzone mieszkanie.

Dodatkiem do tego miejsca może być kinkiet z abażurem, w tym samym stylu co lampa wisząca nad Twoim stołem. A ponieważ lubimy symetrię, to dwa kinkiety rozmieszczone po bokach stołu, zapewnią elegancję wnętrza.

Lampa z abażurem może być pięknym uzupełnieniem w sypialni, gdzie przyjazna atmosfera jest nam szczególnie potrzebna. W połączeniu z innymi, podobnymi w stylu elementami, lampy takie mogą stanowić uzupełnienie salonu. Szczególnie, gdy połączymy z jednej serii również lampy stojące z abażurem, uzyskamy pełną harmonię wyglądu i elegancji.

Jakie lampy z abażurem mogę zastosować w salonie lub sypialni?

Żyrandol lub lampa sufitowa jako punkt centralny

Zacznijmy od oświetlenia ogólnego. Centralnie, na suficie możesz zamontować jeden z dwóch rodzajów lamp. Naszym zdaniem, jeśli chodzi o salon, najlepiej sprawdzi się żyrandol z abażurem lub taki, który ma kilka ramion zakończonych abażurkami. W sypialni natomiast bardziej polecamy lampę z abażurem sufitową, w formie plafonu przylegającego do sufitu. Jeżeli jednak wysokość tego pomieszczenia to ponad 270 cm, to zastanów się nad możliwością zastosowania tego samego rozwiązania (ale niekoniecznie tej samej lampy), co w salonie.

Kinkiet z abażurem do łóżka w sypialni

Przy łóżku rewelacyjnie odnajdą się kinkiety z abażurkami. Najlepiej, aby były one zaopatrzone w dwa źródła światła. Jedno przeznaczone do czytania, kierunkowe z możliwością ustawienia / regulacji. Drugie to dekoracyjny abażurek, rozpraszający światło i tworzący nastrój w pomieszczeniu. Wybierając taki kinkiet z abażurem pamiętaj o tym, że im ciemniejszy kolor abażura zastosujesz, tym mniej ogólnego światła będzie generowała taka lampa. pamiętaj jednak, że lampy z abażurem mają jedną, funkcjonalną cechę. jeżeli kolor lub kształt abażura przestanie Tobie się podobać, zawsze możesz go wymienić na inny. W ten sposób Twoja lampa z abażurem może dostać drugie życie. Lub zmieniać się jak kameleon, w zależności od Twojej wyobraźni,

Uzupełnienie to lampa stołowa / podłogowa z abażurem

Dodatkowym elementem dekoracyjnym w salonie może zostać lampa stołowa z abażurem wykonanym z tkaniny. Może to być kontynuacja serii wykorzystanej jako żyrandol w salonie. Wtedy całość wydaje się harmonijna i spójna. Idąc tym tropem, jako lampa podłogowa z abażurem powinna być użyta większa wersja lampy stołowej.

Takie samo rozwiązanie można zastosować w sypialni. Zastosuj tutaj lampy z abażurem - są one wręcz idealnym wyborem do tego pomieszczenia. Urządzając wnętrze lampami z jednej serii, osiągamy efekt spójności. Nie zawsze jednak mamy możliwość doboru lamp, chociażby dlatego, że w serii producent nie przewidział tych wszystkich rodzajów. Wtedy musimy wybrać z oferty te, które stanowią dla siebie uzupełnienie, są w jednym stylu i nam się podobają. I to ostatnie stwierdzenie musimy mieć chyba najbardziej na uwadze. Należy pamiętać, że wnętrza urządzamy dla siebie. To nasz gust i przekonania i poczucie estetyki musi być elementem decydującym w podejmowaniu decyzji.

Pamiętaj, że kuchnia to nie jest dobre miejsce na tkaniny i kryształki

Jedynie, gdzie nie polecamy stosować lamp z abażurem, i to w żadnej formie, to kuchnia i jej okolice. Związane jest to z tym, iż kuchnia generuje mnóstwo tłustych zanieczyszczeń. Usunięcie ich z lampy z abażurem - w szczególności gdy abażur wykonany jest z tkaniny - jest praktycznie niemożliwe. A brudna lampa wisząca na środku pomieszczenia raczej nikomu nie przypadnie do gustu.

Jeżeli bardzo chcesz zastosować lampę z abażurem w swoim domu, to masz przecież tyle miejsc w domu, że na pewno znajdziesz takie, gdzie można ją powiesić. Najpiękniej będzie w jadalni nad stołem, w sypialni lub w salonie. I to są miejsca, gdzie naszym zdaniem, będzie najlepiej.

W salonie i w dużym holu wejściowym pięknie odnajdzie się żyrandol z abażurami. Rozłożysta forma wymaga dużej przestrzeni. Więc jeśli Twój salon ma mniej niż 20-25 m2 zastanów się nad zastosowaniem lampy wiszącej lub plafonu sufitowego.

Nie zapomnij, ze w salonie może pojawić się lampa podłogowa. Ta również może być ciepłym elementem wnętrza. Wystarczy, że to będzie lampa z abażurem z tkaniny. W odróżnieniu od lampy metalowej, wersja z abażurem może wyglądać przytulnie. Nawet, jeśli to będzie lampa pokroju Artemide Tolomeo Mega Terra.

Jak czyścić lampy z abażurem z tkaniny?

Nie ma skutecznego sposobu, który zabezpieczy nasze lampy przed osiadaniem na nich kurzu i brudu. W związku z tym musimy mieć pomysł, jak podejść do tego tematu, aby korzystanie z nich nie było czymś problematycznym. Pierwsza sprawa to stosowanie i montaż tych lamp tam, gdzie ma to praktyczny sens. Nie wieszajmy abażurów w miejscach brudnych i takich, które ten brud mogą generowac w większej ilośći. Właśnie o tym piszemy powyżej.

Druga sprawa to odpowiednia końcówka odkurzacza, przeznaczona do zbierania kurzu z delikatnych powierzchni abażurów. Pamiętajmy też, aby móc ustawić siłę ssania odkurzacza. Aby nie zniszczyć przypadkowo tkaniny przez zbyt mocny prąd powietrza.

A trzeci element to specjalne szczotki do usuwania kurzu z delikatnych powierzchni. Dzięki niem dotrzemy w każdy zakamarek lampy z abażurem, usuniemy zalegający brud i będziemy mieli gwarancję, że nic tej lampie złego nie zrobimy.

Ładna i elegancka lampa z abażurem - tylko w Boxlab.pl

Zapraszamy na zakupy. Wybierz z naszej oferty piękne lampy z abażurem do swojego domu. Służymy pomocą w różnych kwestiach związanych z wyborem i zakupem.

Koszyk