Wszystko o oświetleniu szynowym

Nie zawsze klienci szukają oczywistych rozwiązań przy wykańczaniu swojego mieszkania - dotyczy to nawet kwestii związanej ze źródłem światła. Oświetlenie szynowe jest coraz chętniej wybierane przez klientów. Wynika to z wygody - system szynowy jest funkcjonalny, uniwersalny oraz prosty. To doskonałe rozwiązanie w chwili, gdy dane pomieszczenie jest niewystarczająco doświetlone. Klienci decydują się chętnie na szyny sufitowe także ze względów estetycznych. Tego typu oświetlenie to jeden z najnowszych trendów designerskich. Zamontowanie szyn sprawia, że wnętrze nabiera nowoczesnego charakteru, a przy okazji stanowi bardzo dobre źródło dodatkowego światła.

 

AQForm 2000 P20 Track - Reflektor Do Szynoprzewodu 3F

402 zł
Reflektor do szynoprzewodu 3F AQForm 2000 P20 Track .Kup teraz

AQForm 2000 P30 Track - Reflektor Do Szynoprzewodu 3F

426 zł
Reflektor do szynoprzewodu 3F AQForm 2000 P30 Track .Kup teraz

AQForm Ceres 111x1 Track - Reflektor Do Szynoprzewodu 3F

331 zł
Reflektor do szynoprzewodu 3F AQForm Ceres 111x1 Track .Kup teraz

AQForm Glob 111x1 Track - Reflektor Do Szynoprzewodu 3F

727 zł
Reflektor do szynoprzewodu 3F AQForm Glob 111x1 Track .Kup teraz

AQForm Glob 111x2 Track - Reflektor Do Szynoprzewodu 3F

1.241 zł
Reflektor do szynoprzewodu 3F AQForm Glob 111x2 Track .Kup teraz

AQForm Petpot Mini LED Track - Reflektor Do Szynoprzewodu 3F

543 zł
Reflektor do szynoprzewodu 3F AQForm Petpot Mini LED Track . Do wyboru trzy kąty świecenia: 20 stopni 34 stopni 36 stopniKup teraz

AQForm Petpot Track - Reflektor Do Szynoprzewodu 3F

287 zł
Reflektor do szynoprzewodu 3F AQForm Petpot Track .Kup teraz

AQForm Rotto LED Track - Reflektor Do Szynoprzewodu 3F

713 zł
Reflektor do szynoprzewodu 3F AQForm Rotto LED Track .Kup teraz

AQForm Rotto Track - Reflektor Do Szynoprzewodu 3F

437 zł
Reflektor do szynoprzewodu 3F AQForm Rotto Track .Kup teraz

Dlaczego warto zdecydować się na szyny sufitowe?

Oświetlenie szynowe stanowi zazwyczaj dodatek do głównego źródła światła. Możliwe, że pomieszczenie jest zbyt ciemne lub należy podświetlić konkretny punkt w pokoju. Bywa, że klienci w takich sytuacjach decydują się na oprawy sufitowe. Jednakże lokacji raz zamontowanej oprawy nie da się tak łatwo zmienić. Może być to minus, jeśli punkt, który należy doświetlić, zmienia swoje położenie.

Dlatego oświetlenie szynowe jest bardziej uniwersalne niż oprawa sufitowa. Dzięki szynom można regulować miejsce, w którym znajduje się reflektor (to właśnie tego typu lampa najczęściej jest montowana w przypadku szyn). Jeśli często zmieniają Państwo wystrój wnętrza, zamontowanie szyn okaże się rewelacyjnym wyjściem z sytuacji.

Warto skorzystać z oświetlenia szynowego szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy kilku punktów ze światłem. Na szynie można zamontować kilka reflektorów, a następnie rozlokować je według własnych preferencji oraz potrzeb. Oprócz funkcjonalności liczą się również walory dekoracyjne. Oferujemy różne warianty kolorystyczne - podstawowe barwy to biały oraz czarny. Trzeba przyznać, że klienci najczęściej wybierają białe szyny, które idealnie komponują się z białymi sufitami. Jednakże, jeśli nie przekonuje Państwa klasyczna opcja biała lub czarna, w niektórych wariantach dostępne są również kolory antracytowy lub aluminiowy.

Czasem nawet najmniejszy reflektorek potrafi pozytywnie wpłynąć na wystrój oraz oświetlenie wnętrza. Warto wiedzieć, w których pomieszczeniach tego typu rozwiązanie sprawdzi się najlepiej.

Gdzie warto zamontować oświetlenie szynowe?

W mieszkaniach prywatnych klienci decydują się na zastosowanie szyn szczególnie w przypadku poddasz. Często spotykane tam skosy sprawiają, że montaż typowej lampy może okazać się wyjątkowo problematyczny. W takiej sytuacji oświetlenie szynowe stanowi jednocześnie główne źródło światła. Jednakże niekiedy chcą Państwo jedynie doświetlić część pomieszczenia. Reflektory zamontowane na szynach sprawdzą się idealnie w łazienkach, garderobach, kuchniach oraz gabinetach.

W przypadku łazienek warto zastosować reflektory przy lustrach - doświetlenie pozwoli paniom wykonać perfekcyjny makijaż, a panom dokładnie ogolić się bez obaw o zacięcia. Podobne zastosowanie jest w garderobach - zamontowane reflektory przy lustrze sprawi, że każdy szczegół stylizacji będzie dobrze widoczny.

W kuchni reflektory także są bardzo przydatne. Dodatkowe światło zmniejszy ryzyko skaleczeń, stworzy także niepowtarzalny klimat w jadalni.

Szczególnie poleca się montaż oświetlenia szynowego w gabinetach, czy innych pomieszczeń przeznaczonych do pracy bądź nauki. Jeśli taki pokój będzie zbyt słabo oświetlony, oczy będą zmuszane do nieprzeciętnego wysiłku. Na dłuższą metę taka eksploatacja wzroku okaże się szkodliwa. Dlatego nad każdym biurkiem powinno znaleźć się dodatkowe źródło światła. Szyny sprawdzą się znakomicie, tym bardziej, jeśli co jakiś czas zmienia się ułożenie biurek w pomieszczeniu. Po każdym przemeblowaniu ułożenie reflektorów będzie można dopasować do swoich potrzeb.

Nie tylko w lokalach mieszkalnych oświetlenie szynowe będzie doskonałym rozwiązaniem. Szyna sufitowa sprawdzi się doskonale w galeriach sztuki, gdzie często zmienia się aranżację oraz w różny sposób doświetla się ekspozycję. Dzięki szynie można w łatwy sposób manewrować oświetleniem.

Dlaczego nasz sklep jest najlepszym wyborem?

Jeśli interesuje Państwa oświetlenie szynowe Warszawa jest najlepszym miejscem, w którym można się zaopatrzyć w tego typu produkty. Nasze systemy szynowe są bardzo dobrej jakości, ponieważ współpracujemy tylko z najlepszymi producentami. W naszym sklepie w przypadku oświetlenia szynowego mają Państwo możliwość wyboru między następującymi producentami: AQForm, Boxlab, Cleoni, Labra, Unipro. Najchętniej wybierane modele przez klientów to AQForm 2000 P20 Track, Labra Geit Adaptor 3F czy Cleoni Minoris Track. Jednakże i pozostałe produkty spełniają wszelkie standardy.

Szyny sufitowe Warszawa oferuje w wielu sklepach, jednakże to właśnie nasze produkty spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Możemy pochwalić się, że oferowany przez nas 3 fazowy system szyn jest jednym z najlepszych na rynku.

Trójfazowa szyna będzie o wiele lepszym wyborem, niż ta jednofazowa, ponieważ obsługują one większą moc. Dają także możliwość wydzielenia 3 różnych obwodów. Ponadto, te obwody mogą być sterowane osobno.

Zasilanie reflektorów wynosi 230V. Należy też powiedzieć o wartości IP, czyli o stopniu ochrony. W przypadku naszych reflektorów jest to IP 20.

Pozostała oferta naszego sklepu

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałą ofertą naszego sklepu, zapraszamy także do naszego punktu stacjonarnego, który znajduje się w Warszawie przy ulicy Puławskiej 326. Prezentowane produkty na pewno spełnią Państwa oczekiwania

Filtruj wg

Cena:

Barwa LED:

Dostępność:

Długość:

Głębokość:

Ilość źródeł światła:

Klasa szczelności:

Kolor:

Moduł LED:

Średnica:

Szerokość:

WięcejWięcej

Typ trzonka:

Wysokość:

WięcejWięcej

Zasilanie:

Zintegrowany moduł LED:


Producenci

Koszyk