Oświetlenie zewnętrzne Warszawa


Nowoczesne oświetlenie zewnętrzne

Oświetlenie zewnętrzne jest często ostatnią rzeczą, o której się myśli. Przeświadczenie, że wystarczy nam tylko lampka nad drzwiami, dalej i tak nie będziemy się po zmroku zapuszczać, jest jednak czymś, czego później żałują rodziny wprowadzające się do nowo wybudowanego domu. Skoro tak ciężko wyobrazić sobie wieczory w naszych czterech kątach bez jakiegokolwiek źródła światła, jak możemy rezygnować z czegoś takiego na reszcie posesji?

W ofercie naszego sklepu BoxLab.pl znajdują się nowoczesne lampy ledowe zewnętrzne, które pełnią nie tyko funkcję dekoracyjną dla domu, ale również wysoce użyteczną, ułatwiając najprostsze czynności czy nawet zwiększając bezpieczeństwo domowników i naszej własności. Tego rodzaju oświetlenie jest zwyczajnie niezbędne dla każdego, kto ma wolnostojący dom, mieszka w bliźniaku lub szeregowcu czy chociażby posiada własną działkę. Na bezpieczeństwie zwyczajnie nie można oszczędzać, zresztą cena takich urządzeń nie jest wysoka w porównaniu do tego, ile oferują.

Każdy, kto ma choć skrawek terenu przy domu, wie, że czasem zdarza się, że trzeba tam wyjść nawet w środku nocy - po to, by wypuścić psa czy przegonić niesfornego kota sąsiadów, a komu by się chciało trzymać latarkę na wyciągnięcie ręki. Mając odpowiednie lampy zewnętrzne LED nagle nasza działka staje się nie tylko lepiej widoczna, lecz również... zwyczajnie piękna. Zadbany trawnik i chwila odpoczynku na bujanej ławie czy krześle dużo zyskują po zmroku, co szczególnie docenią osoby mieszkające na przedmieściach. Niezależnie od tego, czy mowa tu o odprężeniu się po dniu pracy czy romantycznym siedzeniu przy winie - zewnętrzne lampy pozwalają korzystać z ogrodu na wiele nowych sposobów.

Oczywiście zawsze pozostaje także aspekt estetyczny. Odpowiednio umieszczone lampy zewnętrzne stojące w strategicznym miejscu efektownie rozświetlą nasz taras, z kolei lampa zewnętrzna wisząca nad stolikiem ogrodowym umilą przesiadywanie przed domem, przy okazji pozwalając cieszyć się rozmowami na świeżym powietrzu długo po zachodzie słońca. Decydując się na kinkiety zewnętrzne, możemy być spokojni, że nasza posiadłość będzie widoczna i przyciągająca oko, wyróżniając się na tle domów w sąsiedztwie. Oświetlenie zewnętrzne domu to najprostszy sposób, by uczynić nasze cztery ściany niebanalnymi w oczach przechodniów.

A co ze wspomnianym bezpieczeństwem? Nie ma się co oszukiwać, domy jednorodzinne stanowią łakomy kąsek dla złodziei. Rozświetlając teren dokoła naszego domu, nie pozwalamy takiej osobie zakraść się bez alarmowania osób postronnych. Jeśli warunkiem włamania się jest przejście przez dobrze oświetlone podwórko, złodziej zastanowi się dwa razy zanim przeskoczy przez płot, nie chcąc zostać przez nikogo zauważonym. Nie bez powodu, sklepy zostawiają włączone światło na całą noc, w końcu dobrze oświetlone miejsca zwyczajnie odstraszają osoby z niecnymi zamiarami. Jeśli nie chcemy zużywać zbyt wielkiej ilości prądu na stałe oświetlenie, z pomocą może przyjść lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu. Tego typu oświetlenie włącza się w sytuacjach, kiedy ktoś przechodzi obok, tak więc jest to nie tylko oszczędność energii, ale również świetny sposób zaalarmowania właścicieli domu o ewentualnych intruzach.

Energooszczędność przede wszystkim

Stojące lampki zewnętrzne oraz kinkiety są niebywale często pomijane ze względu na to, że ludzie nie mają ochoty płacić za nieustannie włączone światło, które im specjalnie nie pomaga, gdy przebywają wewnątrz swojego domu. Nie są to jednak uzasadnione obawy, gdyż w obecnych czasach lampy te są wyjątkowo energooszczędne, a wiele nowoczesnych modeli wyposażono w czujnik ruchu.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na rodzaj lampy. Te ledowe cechują się wyjątkowo niskim poborem energii elektrycznej i decydując się właśnie na takie źródło sztucznego światła jest najbardziej korzystne pod względem ekologicznym. Ich energooszczędność pozwala na bycie włączonym praktycznie bez przerwy. Dzięki tego typu oświetleniu, lampa z czujnikiem ruchu staje się przeżytkiem, chociaż wiele osób nadal preferuje takie rozwiązanie. Jeśli chodzi o same czujniki, rozróżniamy tu kilka opcji, m.in. na podczerwień, emitujące i rejestrujące fale o wysokich częstotliwościach oraz takie, które potrafią rozróżniać porę dnia.

Oświetlenie zewnętrzne w naszym sklepie

Jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, w ofercie naszego sklepu znajduje się kilka ciekawych propozycji dla każdego. Jednym z ciekawszych urządzeń jest lampa stojąca słupkowa firmy Norlys. Jest to międzynarodowy producent z wieloletnią tradycją, który inspiracje czerpie ze skandynawskiej szkoły designu lamp. Minimalistyczne w swoim designie, produkty marki Norlys zapewniają kunsztowne uzupełnienie ogrodu, a dostępne u nas modele Oppland oraz Asker cechują się szczególnie wysoką jakością wykonania i niskim poborem prądu.

Ciepłe białe światło ledowe (3000K) i kilka wersji kolorystycznych tych modeli sprawiają, że można je dopasować praktycznie do każdego miejsca, a przy tym solidna klasa szczelności (odpowiednio IP 45 oraz IP 65) pozwala na bezawaryjną pracę nawet w ciężkich warunkach atmosferycznych. Można więc wykorzystać takie lampy zarówno na tarasie czy przy podjeździe do garażu, jak i w ogrodach lub parkach.

Inną ciekawą propozycją są kinkiety zewnętrzne. Tego typu lampy ścienne pozwalają profesjonalnie i stylowo oświetlić elewację, nadając całemu budynkowi wyjątkowy charakter. Wiele właścicieli nowoczesnych domów decyduje się na takie oświetlenie, gdyż w prosty sposób i niewielkim nakładem energii elektrycznej kinkiet zewnętrzny może zamienić zwykłą elewację w wyjątkowo efektowne doznanie wizualne po zmroku.

W naszym sklepie można nabyć kinkiety marki Ideal Lux, a konkretnie model Giove AP1. Charakteryzuje się on ciepłym białym światłem (również LED 3000K), a przy tym wystarczającą klasą szczelności (IP 54), by nie straszny były mu deszcz czy śnieg. Dodatkowo powłoka z lakieru proszkowego zapewnia ochronę dla całej konstrukcji, dzięki czemu decydując się na firmę Ideal Lux, możemy być spokojni i jej trwałość przez lata.

Pomysłowe oświetlenie Warszawa

Łatwo zainteresować się oświetleniem zewnętrznym i zacząć wyobrażać sobie sposoby, w jakie urozmaicimy nasz taras czy ogród, lecz nie zawsze jest to proste. Jeśli obszar wokół domu mamy już zagospodarowany, nietrudno zniechęcić się do rozkopywania ziemi w celu rozprowadzenia kabli. Sytuacją idealną byłoby zaplanowanie rozmieszczenia wszystkich lamp jeszcze w trakcie projektowania ogrodu. Wtedy możemy odpowiednio zapewnić dopływ prądu każdej lampie, bez późniejszego rozkopywania dróżek czy rabatek. Niestety, wiele osób myśli o takich rzeczach zbyt późno, dlatego też zachęcamy do rozważenia tego typu oświetlenia zawczasu.

Rodzajów lamp dostępnych w tej kategorii jest mnóstwo i opisaliśmy tylko kilka najpopularniejszych. Warto również zastanowić się nad oświetleniem punktowym dla uzyskania interesujących efektów estetycznych. Znacznie odważniejszym pomysłem jest wykorzystanie kilku źródeł światła, by podświetlić jakiś obiekt lub w taki sposób, ażeby określony stały element naszego tarasu rzucał ciekawy, wymierzony pod względem kształtu cień.

Kwestia zaprojektowania oświetlenia wokół domu jest zupełnie indywidualna i kreatywne osoby na pewno zamienią swój ogród w małe dzieło sztuki. Warto jedynie pamiętać o tym, by wybierać lampy najwyższej jakości od sprawdzonych producentów, gdyż nikt nie chciałby sytuacji, w której byle mżawka czy lekkie opady śniegu zepsuły jego koncepcję, niszcząc nieszczelne urządzenia.

 
 

Filtruj wg

Cena:

WięcejWięcej

Dostępność:

Długość:

Głębokość:

WięcejWięcej

Ilość źródeł światła:

Klasa szczelności:

Kolor:

Średnica:

Szerokość:

WięcejWięcej

Typ trzonka:

Wysokość:

WięcejWięcej

Zasilanie:


Promocje

Koszyk