Profil led, profile ledowe do taśm led

Brak produktów w wybranej kategorii

Profile led, ich rodzaje i przeznaczenie.

Podstawowe zastosowanie, jakie mają profile ledowe, to odprowadzenie wydzielanego ciepła przez taśmy led. Zabezpiecza to paski led przed przegrzaniem i zwiększa ich żywotność.

Kolejna sprawa, dla której stosujemy profile do taśmy led, to łatwość montażu. Zdecydowanie prościej zamocować sztywny profil aluminiowy led do sufitu, niż próbować przykleić paski ledowe do chropowatej, matowej i kruszącej się powierzchni.

Trzecia rzecz, to ochrona zamontowanych pasków led przed zakurzeniem i zniszczeniem.

Ostatnia rzecz, ale też bardzo ważna, to estetyka. Profil ledowy umożliwia proste ułożenie pasków bez załamań i krzywizn. Dzięki temu osiągamy jednorodne, równomierny efekt oświetlenia, bez prześwietleń lub niedoświetleń. Szczególnie przydatne przy długich odcinkach, gdzie na suficie będą widoczne wszystkie niedociągnięcia montażu.

Jakie są popularne profile ledowe?

Najczęściej stosowane w domach są profile nawierzchniowe lub profile led kątowe / profile led narożne.

Profile led nawierzchniowe służą do mocowania pojedynczego paska led pod szafkami kuchennymi, na szafkach kuchennych. Tego typu profil led stosujemy przy montażu tasm w karniszach lub w sztukateriach.

W tych ostatnich dwóch przypadkach dobrze się sprawdzają także profile led kątowe. Z ich pomocą bezproblemowo kierujemy światło w wybranym kierunku. Zazwyczaj profile led narożne mają ustawiony kąt świecenia pasków 45 stopni.

Profile led wpuszczane stosujemy albo w meblach (tutaj trzeba przygotować specjalny rowek do ich montażu), albo pomiędzy płytkami ceramicznymi. Profil wpuszczany do taśm led możemy też zainstalować w suficie podwieszanym z karton gipsu. Stworzy on wtedy proste, geometryczne linie o fajnym efekcie wizualnym.

Po co przesłona na profil led?

Profile do taśm led mają specjalnie przygotowane mocowania, do umieszczenia w nich plastikowych przesłon. Te z kolei możemy zakupić w trzech wersjach

przesłony mleczne - efekt jest taki, że otrzymamy najbardziej rozproszone światło, ale z kolei stracimy jego najwięcej. Przesłona mleczna przepuszcza nie więcej, niże 50% światła, które się wydobywa z diod led. Jeżeli zależy nam na dużej ilości światła i konieczne jest zastosowanie mlecznej przesłony, musimy używać mocnych pasków ledowych.

przesłony mrożone - są bardziej przezroczyste od mlecznych, tłumią około 30% światła, ale mniej je rozpraszają. Ich stosowanie ma sens tam, gdzie potrzebujemy rozproszyć światło, żeby zniwelować efekt punkcików diodowych, ale nie widzimy bezpośrednio miejsca świecenia. Otrzymujemy efekt rozproszenia światła i zarazem tracimy go w mniejszym stopniu. Miejsce zastosowania to np karnisze, gdzie profile led są niewidoczne, pod szafkami kuchennymi, gdzie profil ledowy jest praktycznie schowany.

przesłony transparentne / przezroczyste - chronią nasze taśmy ledowe przez zabrudzeniem i przypadkowym uszkodzeniem, tłumią około 5% światła, ale go nie rozpraszają. Zastosowanie - profile led kątowe montowane w sztukaterii wraz z taśmą led 120 lub tasmą led 240. Praktycznie nie tracimy ilości światła z pasków tam, gdzie ten rodzaj oświetlenia ma być oświetleniem głównym.

Gdzie zastosować profile led szerokie?

Czasami okazuje się, że ilość światła z pojedynczego paska led jest niewystarczająca. Używając profil ledowy o szerokości ponad 20 mm, możemy w nim zamontować dwa rzędy popularnych pasków. Im szerszy jest profil led, tym więcej równoległych pasków możemy zastosować. A to pozwala nam osiągnąć zdecydowanie większe natężenie światła. Takie rozwiązanie przydaje się w wysokich pomieszczeniach, w garażach czy w dużych halach. A mając na uwadze, że cena pasków ledowych jest atrakcyjna, i w połączeniu z również niewysoką ceną, jaką ma profil led szeroki, możemy stworzyć ciekawy i nowoczesny system oświetlania akceptowalnym kosztem.

Profile ledowe w ofercie Boxlab.

Chcesz zapoznać się z naszą ofertą i sprawdzić gdzie i w jaki sposób można wykorzystać profile led? Wstąp do nas. a my postaramy się zaprezentować rozwiązania, które spełnią Twoje oczekiwania. Okaże się, że profil ledowy to funkcjonalna rzecz, a na dodatek łatwa w zastosowaniu.


Tagi :profil led, profil do taśm led, profil do taśmy led, profile do taśm led, profile do taśm ledowych, profile led wpuszczane, profil aluminiowy led, profil do led, profil led podtynkowy, profile do led, profile led podtynkowe, listwy do taśmy ledowej, profil led kątowy, profil led narożny, profil led nawierzchniowy, profile led sufitowe, listwa aluminiowa led, profile aluminiowe led, profil led czarny, profil led do łazienki, profil led szeroki, profil pod led, profil pod ledy, profile led do łazienki, profile led szerokie, profile pod ledy,

Koszyk