Plafony na żarówki
Plafony na żarówki mają kilka istotnych zalet dla użytkownika, które mogą przekonać do ich stosowania w swoich projektach oświetlenia wnętrz. O korzyściach płynących z wyboru takiej lampy na wymienne żarówki przeczytasz poniżej. Najbardziej popularne w Polsce typy to:
- plafony E27, czyli na duży gwint. Większe formy ale i większa moc światła,
- plafony E14, mogą być niższe zdecydowanie od poprzedników, ale przy dużej ilości żarówek mogą świecić bardziej równomiernie,
- plafony G9, to już małe, raczej filigranowe lampy, w których każdy centymetr wysokości ma znaczenie,
Plafon na żarówki - zalety stosowania.
-
Różnorodność: Na rynku dostępne są wymienne żarówki o różnych mocach, kształtach, rodzajach światła (np. ciepłe, zimne, neutralne) oraz technologiach (np. żarówki LED, żarówki energooszczędne, żarówki halogenowe), co pozwala wybrać odpowiednią żarówkę do konkretnego zastosowania i preferowanego efektu świetlnego.
-
Łatwa wymiana: Wymiana żarówek jest prosta i szybka, co pozwala łatwo zastępować przepalone lub zużyte żarówki nowymi, bez konieczności angażowania fachowca do wykonania tej czynności.
-
Koszty: Wymienne żarówki są często tańsze niż całe oprawy oświetleniowe. W przypadku przepalenia żarówki, wymiana jedynie tego elementu zamiast całej oprawy może być znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.
-
Ekologiczność: W przypadku wielu rodzajów wymiennych żarówek, takich jak żarówki LED czy energooszczędne, korzystanie z nich przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej i obniżenia emisji dwutlenku węgla, co jest korzystne dla środowiska naturalnego.
-
Dostępność: Wymienna żarówka jest powszechnie dostępna w sklepach budowlanych, marketach czy sklepach internetowych, co sprawia, że łatwo można ją znaleźć i zakupić w przypadku potrzeby.
W sumie, plafony na żarówki oferują użytkownikom elastyczność, różnorodność, łatwość wymiany źródła światła, niskie koszty, ekologiczność oraz szeroką dostępność, co czyni je atrakcyjnym rozwiązaniem oświetleniowym. W szczególności plafon sufitowy E27, na najbardziej popularne i wydajne wymienne żarówki.
Plafony LED - ze zintegrowanym źródłem światła LED, może być doskonałym zamiennikiem dla plafonu na wymienne żarówki. Także tutaj możemy wybrać barwę światła, z zakresu minimum 3000K do 4000K. Jest więc to zakres, który odpowiada praktycznie każdemu klientowi w Polsce.
Dodatkowo można zakupić plafony sufitowe z funkcją ściemniania. Jest to zdecydowanie lepsza opcja, niż włączanie tylko wybranych żarówek w plafonach na żarówki E27 lub E14. Wygląd lampy jest nadal elegancki, w odróżnieniu od plam światła, które wystąpią w lampie na żarówki. Według nas plafon LED jest doskonałą alternatywą, nawet w kwestii długowieczności.
Zintegrowane źródło światła jest wytrzymałe, może pracować kilkadziesiąt tysięcy godzin. Możesz zmieniać barwy światła praktycznie codziennie, szczególnie jeśli zakupisz plafony led wyposażone w pilot zdalnego sterowania.
Jakie są najlepsze żarówki w plafonach.
Najbardziej popularne wśród naszych klientów są plafony na żarówki E27. Wynika to z faktu, że tej wielkości żarówki mogą mieć dużą moc świetlną i są dostępne w każdym sklepie, nawet osiedlowym. Plafon E27 to dobry i ekonomiczny wybór do każdego pomieszczenia.
Czasami jednak szukamy plafonu o mniejszych rozmiarach, który musi nam pasować wielkością do pomieszczenia. Wtedy często trafiamy na plafony na żarówki E14. Tutaj mamy mniejszy zakres wyboru mocy żarówek - czasami jest to rekompensowane ich ilością. Plafon na żarówki E14 może mieć subtelniejszą formę, gdyż same żarówki są mniejsze i umożliwiają stworzenie mniejszych form. nie ma problemu wielkości jedynie w plafonach sufitowych ze zintegrowanym modułem - tutaj wielkość (wysokość) plafonu może mieć kilkanaście milimetrów.
W kontraście, plafon E27 będzie miał decydowanie większą moc świecenia, która jest potrzebna przy oświetleniu większych wnętrz typu sypialnia lub salon.
Niezależnie jednak od tego, wybierając plafon na wymienne żarówki musisz kierować się jego wyglądem, oraz swoimi konkretnymi potrzebami w zakresie wielkości lampy oraz jej funkcji.