Lampy z czujnikiem ruchu, plafony z czujnikiem ruchu


Jaka lampa z czujnikiem ruchu?

Prawidłowe oświetlenie domu oraz jego okolicy to nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo mieszkańców. Montaż oświetlenia zawierającego czujnik ruchu pozwoli na swobodne przemieszczanie się wieczorami oraz nocną porą. Każdy dom posiada specyficzne miejsca, których oświetlenie jest wręcz konieczne. Dotyczy to zarówno pomieszczeń wewnątrz domu jaki na zewnątrz posesji. Dlatego plafony z czujnikiem ruchu znajdują zastosowanie wewnętrz jak i na zewnętrz mieszkNia.

Lampy led z czujnikiem ruchu

Miejsca na planie domu, w których warto zastosować lampy z czujnikiem ruchu to schody, hol czy korytarz. Bardzo ciekawe rozwiązanie stanowi lampa z tzw. funkcją holu. Umieszczenie jej właśnie w tym pomieszczeniu stanowi skuteczny straszak na potencjalnych włamywaczy. Lampa pracuje cały czas na podstawowej mocy, sprawiając wrażenie, że domownicy jeszcze nie śpią. Kiedy w pobliżu pojawi się człowiek, natychmiast zwiększa swoją moc wypełniając pomieszczenie światłem.

Rzeczą naturalną są również nocne wędrówki, choćby do toalety. Wiąże się to również często z koniecznością pokonania pewnych przeszkód jak meble. Długie korytarze wymagają odpowiedniego oświetlenia, dla ochrony przed potencjalnymi urazami. Kinkiet z czujnikiem ruchu pozwala na swobodne przemieszczanie się korytarzem bez nerwowego poszukiwania włącznika światła. Schody – rzecz jakże niezbędna, a jednocześnie sprawiająca duże zagrożenie. Urządzając przechadzki ciemnym korytarzem, można co najwyżej nabawić się siniaków. Jednak schodzenie po nieoświetlonych schodach to karkołomne zajęcie.

Taka lampka z czujnikiem ruchu, w okolicy schodów, nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale również oszczędność energii. Nie trzeba pamiętać o gaszeniu światła zaraz po pokonaniu schodów. Ponadto Lampy te dają światło, jeszcze przez pewien czas po zejściu ze schodów.

Dużym wyzwaniem dla właścicieli domów, są pomieszczenia o niestandardowych wymiarach. Wymagają one praktycznego urządzenia, tak by korzystanie z nich nie przysparzało zbyt wielu trudności. Ważną kwestię w tym względzie stanowi również oświetlenie. Do tego rodzaju pomieszczeń dobrym rozwiązaniem okazały się plafony z czujnikiem ruchu. Ich sferyczny kształt w połączeniu z niskim profilem nadaje pomieszczeniom lżejszego wyrazu, a często również sprawia wrażenie większej powierzchni. Nie można zapomnieć także o ich ekonomicznych aspektach. Zastosowanie w plafonach technologii LED, daje ich użytkownikom sposobność do poczynienia dużych oszczędności. Istnieje także możliwość zastosowania w nich czujników zmierzchu, które współdziałając z czujnikiem ruchu nadaje plafonom dużej funkcjonalności.

Tego rodzaju lampy led z czujnikiem ruchu znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam gdzie wymagana jest automatyzacja pewnych procesów.

Lampy zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Zastosowanie oświetlenia zewnętrznego, to nie tylko już kwestia bezpieczeństwa. Dla wielu osób to również element dekoracyjny i pewnego rodzaju komfort podczas spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Lampa zewnętrzna z czujnikiem ruchu ma za zadanie oświetlenie podejścia, ogrodu czy okolicy garażu. Lampy posiadające czujnik ruchu stanowią duży komfort dla zapominalskich właścicieli. Wychodząc na zewnątrz nie trzeba już pamiętać o włączeniu odpowiedniej lampy.

Stanowią one także element odstraszający dla niechcianych gości. Czujnik ruchu, który nagle wzbudza działanie lampy nie tylko odstrasza intruzów. Daje również znać właścicielom, że wokół posesji mogą znajdować się niechciane osoby. Bardzo dobrze sprawdzają się w gospodarstwach, gdzie trzeba przebyć pewna drogę między domem a pomieszczeniem użytkowym.

Decydując się na lampę zewnętrzną klienci często wybierają lampy led z czujnikiem. Są one energooszczędne dzięki niskiemu poborowi prądu, a także trwałe. W lampach zewnętrznych poza czujnikiem ruchu stosowany jest często czujnik zmierzchu. Lampa przez cały dzień pozostaje nieaktywna, a zapala się zaraz po zapadnięciu zmroku. Stopień tzw. „ciemności”, czyli pory o jakiej lampka ma się włączyć, można ustawić samodzielnie. Lampa z czujnikiem ruchu i zmierzchu to komfortowe rozwiązanie podczas spotkań i przyjęć w ogrodzie. Można spędzać czas z rodziną i przyjaciółmi a lampa sama zadba o odpowiednie oświetlenie.

Plafony z czujnikiem ruchu do korytarzy lub garderoby

Istotnym czynnikiem, na jaki warto zwrócić uwagę podczas wyboru lampy jest właśnie czujnik. Mówiąc o nim można mieć na myśli jeden z dwóch czujników, a mianowicie czujnik ruchu oraz czujnik obecności. Czujnik ruchu reaguje bezpośrednio na ruch. Po jego zarejestrowaniu uruchamia lampę razem z czasomierzem. Z upływem czasu, który był przeznaczony na działanie lampy następuje jej wygaszenie do momentu wykrycia kolejnych ruchów.

Czujnik obecności działa w sposób bardzo podobny. Zaraz po wykryciu ruchu uruchamiana jest lampa oraz startuje odmierzanie czasu. Różnica polega na tym, że wraz z wykryciem kolejnego ruchu czasomierz jest restartowany. Lampy z czujnikiem ruchu świecą tak długo jak długo wykrywane są ruchy. Gasną dopiero po określonym czasie od wykrycia ostatniego ruchu. Nie ma obawy, że nagle się wygasi i potrzebne będzie kolejne jej wzbudzanie poprzez imitacje ruchu. Technologia czujnika obecności jest niestety nieco droższa, dlatego wybierając lampę warto przeanalizować, czy akurat ten czujnik będzie niezbędny. Może wystarczy w lampie z czujnikiem ruchu wydłużyć czas do wygaśnięcia lampy.

Kolejną ważną cechą lamp jest ich zasięg. Kupując lampki ledowe z czujnikiem ruchu do oświetlenia podwórka, chodzi głównie o to by wzbudzały się one po wykryciu ruchów na posesji. W sytuacji, gdy będą one reagować na każdą osobę przechodząca ulicą spowoduje głównie wzrost rachunków za energię elektryczną, a także zwiększy poziom frustracji w mieszkańcach domu. Ciągłe wstawanie do okien by sprawdzić, czy nikt nie kręci się po posesji może doprowadzić do skrajnie negatywnych emocji.

Jako, że plafony z czujnikiem ruchu mogą być stosowane w różnych miejscach domu warto dostosować poziom odporności lampy na różne czynniki otoczenia. Dotyczy to głównie lamp, które będą służyły do oświetlenia podwórka czy też swoje miejsce znajdą w łazience. W takim wypadku warto sprawdzić, czy są one odporne na wilgoć lub też pył. Informacje te są zawarte w opisie lampy jako stopień ochrony IP. Inaczej mówiąc jest to poziom, który zapewnia obudowa. Lampy stosowane w miejscach o szczególnych warunkach zewnętrznych powinny mieć IP na poziomie minimum 44.

Dużą wątpliwość budzi w klientach ilość energii zużywanej przez lampy wyposażone w czujnik ruchu. Chodzi głownie o czas wygaszenia już po opuszczeniu danego miejsca przez człowieka. Obsługując włączniki światła mieszkańcy domu mają wpływ na pobieranie energii. W przypadku lamp z czujnikiem ruchu jest nieco inaczej. Odpowiedzią na te wątpliwości są lampki z czujnikiem ruchu. Technologia LED powszechnie uważana jest za technologię generującą oszczędności, ze względu na niskie zużycie energii elektrycznej.

Lampy led z czujnikiem ruchu to komfort i energooszczędność

Może się wydawać, że wybór odpowiedniego oświetlenia nie jest zbyt prosty. Jednak profesjonalne doradztwo, ze strony naszego sklepu, sprawi, że zakup odpowiedniej lampy okaże się czystą przyjemnością. Szeroki asortyment pozwala na dobór lampki z czujnikiem ruchu dostosowanej dokładnie do potrzeb klienta. Różne kinkiety, tekstury, style a nawet barwa światła nie stanowi wyzwania. W naszym sklepie znajdują się lampy adekwatne do różnego rodzaju wystroju wnętrz. Idąc z duchem czasu, śledzimy najnowsze trendy by zaspokajać nawet najbardziej wyrafinowane gusty klientów.

Nie można również zapomnieć o nowoczesnych technologiach. W naszym asortymencie znajdują się również energooszczędne lampki ledowe z czujnikiem ruchu. Nabywając lampę w naszym sklepie szybko odczujesz zwrot z inwestycji w postaci niższych rachunków. Dbając przy tym o komfort i bezpieczeństwo podczas poruszania się po domu w nocy i po zmroku. Polecamy lampy z czujnikiem ruchu do wszelkich zastosowań, ze względu na prostotę ich używania.

Koszyk