Zasilacze do taśm led. Dobre zasilacze led na długie lata


W ramach naszej oferty można zakupić:

  • zasilacz 12v - do typowych i najbardziej popularnych pasków na rynku,
  • zasilacz 24v - do rozwiązań bardziej profesjonalnych, do taśm o dużej mocy i długich odcinkach,
  • zasilacz do led montażowy - do zastosowań ogólnych,
  • zasilacz led wodoodporny - do pomieszczeń wilgotnych, mokrych - typu łazienka, garaż, pralnia.

Zasilacz led to podstawa systemu oświetlenia

Zapewne każdy, montując oświetlenie w swoim domu chciałby, aby działał on bezawaryjnie przez kilka kolejnych lat. To zasilacze led determinują trwałość systemu oświetlenia, a tak na prawdę to od jakości napięcia wyjściowego zależy trwałość pasków.

Tanie zasilacze do led wytwarzają napięcie wyjściowe, które może w sobie zawierać wiele składowych harmonicznych, mających negatywny wpływ na świecące diody. Stabilizacja napięcia wyjściowego w takich zasilaczach opiera się na najprostszych układach, dzięki temu koszt wytworzenia takiego produktu jest niższy.

Dobrej jakości zasilacze led wyposażone są w rozbudowane elementy stabilizacji napięcia wyjściowego. W takich produktach występują małe lub znikome tętnienia napięcia, a to z kolei przekłada się na wydłużenie trwałości podłączonych do niego pasków. Zachęcamy do zakupów oferowanych przez nas produktów, tym bardziej, że różnica w cenie wynosi kilka - kilkanaście złotych w porównaniu z tańszymi produktami. Jest to praktycznie zerowym kosztem w porównaniu do tego, ile kosztuje naprawa oświetlenia po jego awarii.

Wybierz zasilacze led, które są odpowiednie do Twoich potrzeb.

Oferujemy aktualnie kilka typów zasilaczy do ledów. Jeden z nich to wersja wodoodporna. Stosowanie jego jest uniwersalne, może pracować praktycznie w każdych warunkach. Zarówno w łazience jak i suficie podwieszanym. Kształt obudowy jest podłużny. Umożliwia to umieszczenie w długich, wąskich szczelinach. Dodatkowo jest on przystosowany do pracy z małą ilością chłodzenia. Może rozgrzewać się do wyższych temperatur, ale nie wpływa to na jego żywotność.

Drugim rodzajem są zasilacze led montażowe. Wyglądają one jak metalowe pudełko z wieloma otworami. Otwory te służą do chłodzenia elementów elektronicznych w trakcie jego pracy. Wymaga więc swobodnego przepływu powietrza wokół jego obudowy. Ma to na celu dobre chłodzenie i zapobieganie przegrzewaniu się elektroniki. Zasilacz led tego typu jest zdecydowanie szerszy i krótszy. Jego kształt przypomina pudełko zapałek, tylko znacznie powiększone.

Odpowiedni dobór zasilacza led do obciążenia

Należy - po pierwsze - ustalić, jakiej mocy odcinek taśmy ma zasilać ten pojedynczy element. Po drugie, należy ustalić, jakie napięcie zasilania ma nasz pasek, czy jest to 12v, czy może 24v? Kolejne pytanie, to czy zasilacz do taśm led musi być odporny na wilgoć, czy w miejscu, w którym będzie zainstalowany mamy sucho. Kolejne pytanie to maksymalne rozmiary, jakie może mieć. W naszej ofercie można znaleźć produkty wąskie i długie, szerokie i krótkie, wysokie i niskie.

Jeżeli mamy jednak problem z odpowiedzią na powyższe pytania, warto skonsultować się z obsługą sklepu, który zajmuje się sprzedażą dobrych zasilaczy. Pomogą bez zbędnych pytań w doborze odpowiedniego produktu. Na miejscu można także zobaczyć rzeczywisty wygląd proponowanych rozwiązań. I tutaj kolejny raz proponujemy zakupić lepszy zasilacz led, nie zastanawiać się nad wydaniem kilku lub kilkunastu złotych więcej. Zwróci się to w postaci długiej i bezawaryjnej pracy.

Nasze rekomendacje poparte doświadczeniem

Ze swojej strony, również na podstawie własnych doświadczeń, polecamy do zastosowań domowych zasilacze GLP lub zasilacze POS. Są to jedne z lepszych produktów na polskim rynku. Na uwagę zwraca fakt, że ich cena jest wyższa o kilkanaście złotych od podobnych zasilaczy, ale tańszych i gorszej trwałości. Jeżeli chcą Państwo mieć w domu oświetlenie działające bezawaryjnie przez długie lata, to oszczędność rzędu 40-70 złotych nie powinna być czynnikiem, powodującym wybór taniego produktu.

Dobry zasilacz do led to również taki, który ma zapas mocy w stosunku do całkowitej mocy zużywanej przez podłączone do niego taśmy. Ten zapas mocy gwarantuje pracę zasilacza led nie na maksimum jego możliwości. To też należy brać pod uwagę, gdy dokonujemy zakupu.

Gdzie kupić dobry zasilacz led?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista - zapraszamy do nas stacjonarnie w Warszawie. Ale jeżeli jest to niemożliwe, służymy swoim sklepem online do zakupu dobrych produktów do wszelkich zastosowań. Zasilacze do led, które oferujemy w naszym sklepie to produkty sprawdzone i polecane przez nas. Prosimy mieć na uwadze to, że wolimy zajmować się sprzedażą produktów, a nie rozpatrywaniem reklamacji. Dlatego polecamy dobre i sprawdzone rozwiązania. Kup więc u nas dobry zasilacz led i zagwarantuj sobie długi czas bezawaryjnej pracy oświetlenia w swoim domu.

Koszyk