Zasilacz led, zasilacze led do pasków i taśm


Dobry zasilacz led do pasków i taśm led to podstawa systemu oświetlenia

Systemu opartego na paskach led i mającego służyć nam przez kilka kolejnych lat. Od zasilacza, a de facto od jakości napięcia generowanego na jego wyjściu, zależy bowiem trwałość pasków. Tanie zasilacze led dostarczają do taśm ledowych napięcie, które może w sobie zawierać wiele składowych harmonicznych, mających negatywny wpływ na świecące diody. Stabilizacja napięcia wyjściowego w takich zasilaczach opiera się na najprostszych zasadach, dzięki temu koszt wytworzenia takiego elementu jest niższy. W zasilaczach led z wyższej półki, a w szczególności w zasilaczach hermetycznych, stosowane są rozbudowane elementy stabilizacji napięcia wyjściowego. W takich produktach występują małe lub znikome tętnienia napięcia, a to z kolei przekłada się na wydłużenie trwałości pasków.

Zachęcamy do zakupów rekomendowanych przez nas zasilaczy 12v, tym bardziej, że różnica w cenie wynosi kilka - kilkanaście złotych w porównaniu z tańszymi produktami. Jest to praktycznie zerowym kosztem w porównaniu do tego, ile kosztuje naprawa oświetlenia led po jego awarii.

Zasilacz led - jaki wybrać?

Odpowiedź na to pytanie jest w zasadzie prosta. Należy - po pierwsze - ustalić, jakiej mocy odcinek taśmy ma zasilać ten pojedynczy element. Po drugie, należy ustalić, jakie napięcie zasilania ma nasz pasek, czy jest to 12v, czy może 24v? Kolejne pytanie, to czy zasilacz musi być odporny na wilgoć, czy w miejscu, w którym będzie zainstalowany mamy sucho. Kolejne pytanie to rozmiary zasilacza led. W naszej ofercie można znaleźć zasilacze wąskie i długie, szerokie i krótkie, wysokie i niskie.

Rekomendowane zasilacze led

Ze swojej strony, również na podstawie własnych doświadczeń, polecamy do zastosowań domowych zasilacze GLP lub zasilacze POS. Są to jedne z lepszych produktów na polskim rynku. Na uwagę zwraca fakt, że ich cena jest wyższa o kilkanaście złotych od podobnych zasilaczy led, ale tańszych i gorszej jakości. Jeżeli chcą Państwo mieć w domu oświetlenie działające bezawaryjnie przez długie lata, to oszczędność rzędu 40-70 złotych nie powinna być czynnikiem, powodującym wybór taniego produktu.

Gdzie kupić zasilacz led?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista - zapraszamy do nas stacjonarnie w Warszawie. Ale jeżeli jest to niemożliwe, służymy swoim sklepem online do zakupu dobrych zasilaczy led do wszelkich zastosowań.

Filtruj wg

Cena:

Dostępność:

Długość:

WięcejWięcej

Klasa szczelności:

Możliwość ściemniania:

Szerokość:

WięcejWięcej

Wysokość:

Zasilanie:


Promocje

Producenci

Koszyk