Lampy do salonu

Lampy do salonu - nowoczesne czy klasyczne?

Lampy do salonu i jego poprawne oświetlenie, to najważniejsze decyzje, które muszą podejmować nasi klienci przy wyborze lamp do swojego domu. Ale z takimi wyzwaniami możemy sobie zdecydowanie pomóc, jeżeli odrzucimy na wstępie wszystkie opcje, które nie pasują do naszego wnętrza. I tak, musimy mieć pewność, czy poszukujemy lamp nowoczesnych, czy klasycznych? Nasz wybór powinien polegać na próbie dopasowania stylu oświetlenia do całego stylu domu oraz do naszego gustu. Kolejnym aspektem wyboru lamp do salonu, jest wielkość samego pomieszczenia. W niektórych przypadkach, aby oświetlić całe pomieszczenie, będziemy potrzebować dwóch lub nawet trzech źródeł światła. Wtedy, jako lampy do salonu, rekomendujemy lampy wiszące albo lampy sufitowe. W zależności od tego, musimy skupić się na odpowiednich formach lamp - nie powiesimy bowiem na małej przestrzeni lampy, która ma metr średnicy. Bardzo częstym rozwiązaniem jest umieszczenie na suficie kilku prostych punktów świetlnych, które mogą doświetlić całą powierzchnię salonu i wtedy skupienie się nad lampami dekoracyjnymi, które wprowadzają odpowiedni nastrój do wnętrza. Salony przeważnie dzielone są na dwie części, z których w jednej znajduje się stół, a w drugiej kącik wypoczynkowy.

Promocje kwiecień


Lampy do salonu, komfort życia.

W tym przypadku naszą podstawową poradą jest zastosowanie lamp sufitowych, których podstawowym zadaniem jest oświetlenie powierzchni, a dopiero drugim aspektem jest ich walor dekoracyjny. Wynika to z dwóch faktów. Po pierwsze nasze salony nie są wysokie, i trudno jest znaleźć lampę wiszącą, która z jednej strony będzie zawieszona dosyć wysoko, a z drugiej nie będzie przeszkadzała w przemieszczaniu się. Drugim aspektem jest to, że dużym elementem dekoracyjnym jest sama sofa plus stolik kawowy (zazwyczaj) plus elementy obok telewizora. Z tego względu nasza propozycja plafonu sufitowego jest zapewne dobrym wyborem. Zdarzają się oczywiście wyjątki od reguły, ale skupimy się jednak na typowych rozwiązaniach. Często, w takich wypadkach, doradzamy zastosowanie plafonu z tej samej rodziny, co lampa wisząca, która przeważnie jest zawieszona nad stołem.

Jakie lampy do salonu ?

Odpowiedź na to pytanie jest niestety skomplikowana i niejednoznaczna. Lampa taka jest bowiem najbardziej wyeksponowanym elementem salonu i to ona decyduje o wrażeniu, jakie osiągniemy w tym pomieszczeniu. Zdecydowanie doradzamy do wyboru takiej lampy już po określeniu, jakiego rodzaju i jakiej wielkości stół będzie stał w tym miejscu. Kolejna sprawa, decydująca o wyborach - i to należy traktować jako aksjomat - lampa nie może wychodzić poza obręb stołu. To generalna zasada, której złamanie spowoduje katastrofę estetyczną i funkcjonalną. Kolejna rzecz, to konieczność przestawiania stołu w różnych sytuacjach. Jeżeli taka konieczność istnieje, to musimy wybrać coś z zakresu: lampy na wysięgniku, które umożliwiają zmianę ich położenia, a co za tym idzie, miejsca, które oświetlają. Ponieważ aspektów wyboru lamp do salonu jest praktycznie nieskończenie wiele, zapraszamy Państwa do naszego sklepu z oświetleniem w Warszawie, gdzie na miejscu służymy zarówno wieloma wzorami lamp dostępnych na ekspozycji, jak również naszym doświadczeniem w doborze oświetlenia.

Filtruj wg

Cena:

WięcejWięcej

Barwa LED:

Dostępność:

Długość:

WięcejWięcej

Głębokość:

WięcejWięcej

Ilość źródeł światła:

WięcejWięcej

Klasa szczelności:

Kolor:

WięcejWięcej

Kolor abażura / klosza:

WięcejWięcej

Kolor szkła:

Moduł LED:

WięcejWięcej

Możliwość ściemniania:

Średnica:

WięcejWięcej

Szerokość:

WięcejWięcej

Typ trzonka:

Wbudowany włącznik:

Wysokość:

WięcejWięcej

Zasilanie:

Zintegrowany moduł LED:


Promocje

Koszyk