Lampy do garderoby - proste i skuteczne oświetlenie garderoby


Najlepsze lampy do garderoby - plafony czyli lampy sufitowe

To są, naszym zdaniem, najlepsze źródła neutralnego światła, do oświetlenie Twojej garderoby.

Polecamy stosowanie lamp wyposażonych w moduły ledowe o większej ilości lumenów, niż wynika to z powierzchni pomieszczenia. Można przyjąć jako standard około 1500 lumenów na 5 metrów kwadratowych.

Przy takiej ilości światła możemy być pewni, że oświetlimy garderobę w odpowiedni sposób.

Jeżeli plafony led wydają się Tobie zbyt banalne, zastosuj szyny z reflektorkami. Stosując szynę z trzema reflektorami, jak np ta poniżej, doświetlisz małe pomieszczenie.

Pamiętaj jednak, że trzy reflektory nie rozświetlą równo całej powierzchni - będą miejsca doświetlone słabiej. Wynika to z prostego faktu, że reflektorki oświetlają tylko wycinek powierzchni. To jest ich wada i jednocześnie zaleta. Zależy co nam jest potrzebne.

Stosując listwę z pięcioma reflektorami, masz już o wiele więcej możliwości, zarówno równomiernego oświetlenia garderoby, a także masz do dyspozycji większą ilość światła.

Kinkiety lub lampy stojące w garderobie.

stosowanie powyższych typów jako lampy w garderobie można potraktować jako element dekoracyjny. Trzeba mieć również na uwadze, że ściany będą raczej zabudowane szafami. A wielkość samego pomieszczenia może nam nie pozwolić na stawianie gdzieś lampy stojącej.

Ilość światła w garderobie - jak to dobrać lub zmierzyć.

czytaliśmy kilka porad o oświetleniu, gdzie ktoś posługiwał się luxami. Po pierwsze żadne lampy nie mają określanej mocy świecenia w luxach. Po drugie nie ma żadnych norm w tym względzie. Po trzecie - jak zmierzyć te luxy nie mając specjalistycznych mierników. Zapewne ten, kto pisał ten teks, nie ma o oświetleniu żadnego praktycznego pojęcia.

Jak więc dobrać lampy do garderoby?

No cóż, sprawa jest prosta, ale polega na zaufaniu. Zaufaniu do wiedzy i doświadczenia ludzi, którzy pracują od wielu lat w branży oświetlenia. Ltórzy mają w swoim portfolio wiele oświetlonych mieszkań i domów.

Nie polecamy korzystania z porad, gdzie proponowane są kinkiety, jakieś lampki, czy też liczbowe informacje o natężeniu światła. Proponujemy takie sklepy omijać z daleka.

Koszyk