Lampy wpuszczane w sufit, oprawy wpuszczane

Italux Intro

Italux Intro

181.00 zł

Italux Kerez IP54Italux Kerez IP54

Italux Kerez IP54

417.00 zł

Redlux Leroy R IP44Redlux Leroy R IP44


Oczka halogenowe i oczka led

Zapewne spotkaliście się z określeniem oczko halogenowe oraz oczko ledowe. Co to jest i czym się różni?

Oczka halogenowe to małe - mogą być okrągłe a także kwadratowe - lampy wpuszczane w sufit wykonany z płyty kartonowo gipsowej. Jako źródło światła stosowane są w nich wymienne żarówki, przeważnie na trzonek GU10. Aktualnie wszystkie żarówki są już wykonane w technologii diodowej. Ale jeszcze niedawno były to żarówki halogenowe. I właśnie od tych żarówek - halogenów - powstała nazwa oczko halogenowe.

Oczka ledowe to rozwinięcie tych opraw wpuszczanych z wykorzystaniem nowej technologii led jako elementu świecącego. Oczko led ma już wbudowaną żarówkę (a raczej moduł) ledowy, nie ma możliwości zamiany na inny już po dokonaniu zakupu. Jednak mają ogromną przewagę nad starą wersją - to trwałość diody led, która świeci. W większości nowe żarówki ledowe będą służyć 2-3-4 lata. Ich konstrukcja nie umożliwia stworzenie bardziej trwałej wersji. W szczególności dotyczy to żarówek o mocy powyżej 5W.

Patrząc na powyższe można stwierdzić, że generalnie chodzi o małe lampy, które możemy wpuścić / zlicować z powierzchnią sufitu. Mają być one jak najmniej widoczne, mają mieć proste, geometryczne wzory. Największym powodzeniem cieszą się oczka halogenowe okrągłe, ze względu na ich łatwość montażu oraz na fakt, że pasują generalnie do każdego pomieszczenia. Oczka led w kształcie kwadratu wymagają już kwadratowych lub prostokątnych powierzchni.

Lampy wpuszczane w sufit do każdego pomieszczenia

Oprawy wpuszczane cieszą się największą popularnością, jeśli chodzi o oświetlenie kuchni, łazienek oraz pomieszczeń przechodnich. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, byś umieścił je w swoim salonie, sypialni lub jadalni. Tym bardziej, że w naszym sklepie masz do wyboru naprawdę wiele różnych rodzajów lamp wpuszczanych. Do tego mamy w ofercie źródła światła, które bez problemu dopasujesz tam, gdzie produkt jest przystosowany do wymiennych żarówek.

Warszawa – miasto, w którym prowadzimy sklep stacjonarny już przekonało się o wysokiej jakości tego oświetlenia. U nas znajdziesz lampy wpuszczane pojedyncze, podwójne i poczwórne. Kwadratowe i okrągłe, w jasnej i ciemnej kolorystyce. Od wielu różnych producentów – mniej i bardziej renomowanych, dzięki czemu związane są z różnymi cenami, dopasowanymi do każdego budżetu.

Ciekawą cechą charakterystyczną, którą posiada lampa wpuszczana w sufit to jej mała, znikoma widoczność. Nawet, jeżeli zastosujemy mocno dekoracyjne lampy wpuszczane kryształowe, to i tak, dopóki ich nie włączymy, praktycznie znikają na suficie. A najmniej widoczne będą takie, które kolorystycznie pasują do sufitu, czyli białe oczka halogenowe. Mogą być kwadratowe lub okrągłe, nie ma to większego znaczenia. Oprawa wpuszczana może być zastosowana w każdej aranżacji, nie będzie ona kolidowała z pozostałymi elementami dekoracyjnymi w pomieszczeniu. Oczka halogenowe są więc uniwersalnym rodzajem oświetlenia wnętrz.

Jak dobrać ilość lamp do wielkości powierzchni?

Jest to pytanie padające z wielu stron od naszych klientów. Problem z określeniem ilość zależ jednak od kilku czynników :

  • powierzchni do oświetlenia,
  • kolorystyki wnętrza,
  • typu zastosowanych lamp,
  • możliwości ich rozłożenia na suficie,
  • mocy źródeł światła, które mogą być wbudowane w daną oprawę wpuszczaną,
  • gustu i preferencji klienta - jedni wolą mniej, inni więcej światła.

Na tak postawione pytanie nie ma jednej odpowiedzi, ani wzoru, który umożliwi obliczenie matematyczne. Szczerze, od tego są architekci / projektanci wnętrz, którzy z klientem definiują jego potrzeby i na tej podstawie określają ilości i parametry. Za to, między innymi, biorą swoje wynagrodzenie.

Dobra jakość wykonania

Jednak niezależnie od tego, na jaką lampę wpuszczaną się zdecydujesz, jej dobrą jakość wykonania, a więc trwałość i funkcjonalność masz jak w banku. Wszystkie produkty wykonane są bowiem z solidnych materiałów. Co więcej, większość z nich współgra z żarówkami led, które są równocześnie energooszczędne. Niektóre lampy wpuszczane posiadają opcję manualnego ustawienia kierunku padania światła, co daje jeszcze większe możliwości personalizacji domowego oświetlenia. Jest to przydatna funkcjonalność w przypadku, gdy mamy dosyć duże pomieszczenie, ale lampy są skupione w jednym miejscu. Oprawa wpuszczana z regulacją przyda się także w korytarzu, do skierowaia w stronę szafy.

Dobra jakość wykonania dotyczy zarówno lamp w kolorach metalicznych, jak chrom czy nikiel, ale także takich, które są lakierowane na kolor biały. Niejednokrotnie słyszymy od klientów pytanie, czy z czasem lampy białe będą żółknąć. To jest właśnie jakość wykonania i użycie dobrej, odpornej na nagrzewanie farby.

Oprawy wpuszczane – gdzie kupić?

W naszym sklepie możesz kupić w zasadzie dowolną ilość lamp wpuszczanych w sufit – tyle, ile tylko potrzebujesz. Czasami jednak potrzebujemy dodatkowego czasu na uzupełnienie asortymentu. Co więcej, decydując się na zakup co najmniej kilku sztuk, oszczędzasz – zgodnie z dewizą „więcej za mniej”. A jeśli od zakupów online wolisz zakupy tradycyjne, to zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego w Warszawie. Tam czeka na Ciebie cały asortyment oświetleniowy oraz profesjonalne wsparcie zakupowe naszego zespołu.

Reasumując - oprawy wpuszczane to dobra opcja wszędzie tam, gdzie mamy sufit podwieszany i potrzebujemy sporej ilości światła, bez zbędnych dekoracji.

Koszyk