Kinkiety do salonu

Kinkiety do salonu to - według nas - obowiązkowa pozycja zakupowa. W naszej historii widzieliśmy wiele aranżacji wnętrz, gdzie główne pomieszczenie w domu pozbawione było oświetlenia ściennego. W takim przypadku jedynie lampy podłogowe lub lampy stołowe były w stanie zapewnić inny rodzaj oświetlenia, niż centralna lampa, lub dużo małych lamp rozmieszczonych w suficie. De facto była to tylko próba zastąpienia kinkietu w salonie innego rodzaju lampą. Wnętrze traciło na tym wiele, brak było możliwości uzyskania nastrojowego oświetlenia, które zmiękcza atmosferę. Dlatego warto z rozmysłem podjąć decyzję o usunięciu tego typu lamp z pomieszczenia jakim jest salon. Jeśli zdecydujemy się na ich montaż, to trzeba przemyśleć miejsca, w których będą one zainstalowane. Rozmieszczenie kinkietów w salonie jeszcze na etapie wykonywania instalacji elektrycznej, jest bardzo dobrym posunięciem. W szczególności, jeśli światło w domu jest dla nas ważne. Abstrahując od formy takich lamp miejmy na uwadze to, że lampy ścienne umożliwiają stworzenie klimatycznego pomieszczenia, mogą umożliwić doświetlenie tych stref, do których światło z lampy wiszącej (np nad stołem) lub z lampy sufitowej umieszczonej centralnie nad wypoczynkiem, po prostu może nie docierać w wystarczającej ilości.


Jakie rodzaje kinkietów zastosować w salonie?

Odpowiedź na tak postawione pytanie jest dosyć trudna. Przede wszystkim musimy dopasować wygląd tych lamp do całości wnętrza. Zapewne nie zastosujemy kinkietów w postaci półkul lub trójkątów tam, gdzie mamy do czynienia z kwadratami i prostokątami. Jeżeli centralną lampą w salonie jest żyrandol kryształowy, to zapewne jako kinkiet pojawi się coś z danej rodziny lamp, lub coś bardzo zbliżonego. Gdy stosujemy lampy bardzo dekoracyjne, to ich naturalnym uzupełnieniem jest kinkiet tego samego rodzaju. Jeżeli nasze główne oświetlenie to lampy proste w formie, to kinkiety muszą stanowić ich uzupełnienie. Generalną zasadą powinno być zastosowanie kinkietów do salonu takich, aby nie były ona bardzo wyeksponowane, aby nie przytłumiały swoim wyglądem innych elementów wyposażenia.

Nasza oferta kinkietów do salonu

Na stronie sklepu internetowego z lamami prezentujemy wyselekcjonowaną ofertę lamp do zastosowania w salonie. Większą ilość możemy Państwu zaprezentować w naszym salonie z oświetleniem w Warszawie. Na miejscu możemy porozmawiać o potrzebach, doradzić coś z naszej oferty, pokazać przykładowe modele, zweryfikować Państwa pomysły.

Filtruj wg

Cena:

WięcejWięcej

Barwa LED:

Dostępność:

Głębokość:

WięcejWięcej

Ilość źródeł światła:

Klasa szczelności:

Kolor:

WięcejWięcej

Kolor abażura / klosza:

WięcejWięcej

Kolor szkła:

Moduł LED:

Możliwość ściemniania:

Średnica:

Szerokość:

WięcejWięcej

Typ trzonka:

Wbudowany włącznik:

Wysokość:

WięcejWięcej

Zasilanie:


Promocje

Producenci

Koszyk