Lampy stołowe i biurkowe


Lampki biurkowe — jaka barwa światła, która nie męczy oczu?

Lampy stołowe powstały po to, aby każda praca przy biurku przebiegała w najbardziej komfortowych warunkach, jakie są tylko możliwe. Jednym z najważniejszych aspektów, które powinno się wziąć pod uwagę, jest właściwa barwa światła. Temperatura barwowa ma bezpośredni wpływ na funkcjonowanie mózgu i dobre samopoczucie.

W sytuacji, gdy światło jest za bardzo ciepłe, a jego odcień mocno wpada w żółć lub pomarańcz, to osoba korzystająca z lampki biurkowej będzie często odczuwała senność. Taki rodzaj światła jest odpowiedni wtedy, gdy zależy nam na relaksacji organizmu. Niestety zupełnie nie sprawdza się on wtedy, gdy konieczne jest skupienie, które jest tak istotne np. w procesie odrabiania pracy domowej.

Z kolei barwy zimne, które wpadają w odcienie niebieskiego, działają co prawda w sposób pobudzający, ale również mogą powodować problemy ze skupieniem uwagi. Kluczem do sukcesu w tej sytuacji jest zachowanie pewnego kompromisu pomiędzy tymi dwoma propozycjami.

Okazuje się, że doskonałą decyzją zakupową, jest inwestycja w produkt emitujący światło, którego parametry zawierają się w widełkach pomiędzy 3000 a 4000K. Źródło w kolorze 3000K jest ciepłe i w subtelny sposób żółte, ale jednocześnie pozostaje przyjemne dla narządu wzroku. Neutralną opcją jest źródło światła w barwie 4000K, ponieważ odpowiadają barwie białej neutralnej.

Lampka na biurko LED, czy halogenowa?

Tak zwane halogeny to kompletne dinozaury w świecie żarówek. Ich istotną wadą jest zużywanie dużych ilości energii elektrycznej. Lampa biurkowa z założenia ma być używana dość często, więc znacznie lepszym wyborem jest zakup produktu takiego jak lampka biurkowa LED.

Ich cechą charakterystyczną jest niski pobór prądu, który w porównaniu do opraw halogenowych jest mniejszy o około 40-45%. Światło emitowane przez diody LED jest miękkie, czyli zdrowe dla narządu wzroku i rekomendowane dla osób szybko odczuwających skutki zmęczenia oczu.

Lampa biurkowa led jest energooszczędna i bezpieczna w procesie użytkowania. Nie nagrzewa się ona do bardzo wysokiej temperatury, co zmniejsza ryzyko poparzenia się dzieci.

Lampka biurkowa LED — modele z regulacją

Lampki LED biurkowe powinny mieć możliwość regulacji. Kupując taki produkt zazwyczaj mamy już plany związane z miejscem, gdzie zostanie on zainstalowany. Warto jednak pochylić się również nad sprawią dotyczącą jego wysokości.

Lampy stołowe klasyczne muszą zostać dostosowane idealnie do bieżących potrzeb użytkownika. Źródło emisji światła powinno znajdować się na wysokości około 30-35 cm. Jeśli nie zadbamy o to, aby strumień światła był równomierny, to oczy najzwyczajniej w świecie będą narażone na szybsze zmęczenie.

Co powoduje niewłaściwa wysokość lampy?

Źle umieszczone lampki LED biurkowe są najczęstszą przyczyną powstawania wad wzroku. Co więcej, omawiane zaniedbanie może także mieć także wpływ na rozwijanie się wady postawy użytkownika. Jakie są wnioski? Lampa biurkowa powinna być wyposażona w regulację ramienia. Dzięki temu zyska się większą elastyczność, jeśli chodzi o jej konfigurację oraz możliwość doskonałego dopasowania produktu do bieżących potrzeb swojej pociechy.

Lampy stołowe — zwróć uwagę na design

Walory użytkowe elementu wyposażenia wnętrza, jakim jest lampa stołowa, są oczywiście ważne, jeśli nie najważniejsze, w kontekście tego, czym powinniśmy się kierować w procesie wyboru. Warto jednak zwrócić również uwagę na kwestie dotyczącą designu tych lamp. To właśnie on będzie miał kluczowy wpływ na wygląd danego pomieszczenia, co z kolei jest istotne dla dobrego samopoczucia osoby, która w nim często przebywa.

Jakie są możliwości? Jest ich naprawdę wiele, ale największą popularnością wśród kupujących cieszą się produkty takie jak:

  • lampa stołowa złota,
  • lampa stołowa szklana,
  • lampa stołowa czarna,
  • lampy stołowe z abażurem,
  • lampa biurkowa czarna,
  • lampa stołowa biała,
  • lampy stołowe ceramiczne.

Lampę stołową dostosuj wyglądem do charakteru danego wnętrza. Wówczas będzie ona pełniła nie tylko funkcję czysto praktyczną, ale również estetyczną. Projektując poszczególne pokoje w swoim domu lub mieszkaniu, należy skupić się na wszystkich jego aspektach, w tym również na szczegółach, ponieważ najczęściej to właśnie one są kluczowe dla ostatecznego odbioru pomieszczenia.

Lampa kreślarska — co to właściwie jest?

Jak wygląda lampa kreślarska? Tak, że nie sposób pomylić jej z żadną inną. Jej kształt jest wysoce unikalny, ale ten design nie jest jedyną zaletą produktu. Lampki biurkowe tego typu są maksymalnie funkcjonalne i będą przydatne dla każdej osoby, która spędza dużo czasu przy biurku, wykonując zróżnicowane czynności — mowa nie tylko o pracy przy komputerze, ale także czytaniu książek i prasy, ale także np. o rysowaniu.

Lampka biurkowa LED tego rodzaju ma wiele zalet, ale jako podstawowe spośród nich, warto wymienić przede wszystkim:

  • wyposażenie w ruchome, pozwalające na zginanie w dowolnym kierunku ramię,
  • ramię dłuższe niż w prostych modelach lamp,
  • oświetlanie większej ilości przestrzeni,
  • możliwość dynamicznego sterowania źródłem światła, co jest kluczowe w procesie nauki.

Niektórzy mają wątpliwości dotyczące tego, co będzie lepsze: kreślarskie lampki biurkowe małe, czy duże. Zastanawianie się nad tym jest oczywiście słuszne. Odpowiedź nie jest jednak jednoznaczna, ponieważ wszystko pozostaje ściśle uzależnione od indywidualnych potrzeb konkretnej osoby.

Różnice w rozmiarach lamp kreślarskich

Otóż lampki biurkowe kreślarskie występują w wielu rozmiarach, co pozwala na lepsze dostosowanie ich wielkości do rozmiaru posiadanego blatu roboczego. Warto jednak zaznaczyć, że wielkość produktu nie ma decydującego znaczenia dla ilości emitowanego przez niego światła. Takie lampki na biurko charakteryzują się między innymi tym, iż są bardzo energooszczędne. Diody LED są najbardziej ekonomiczne, jeśli chodzi o zużycie prądu. Ciekawe jest również to, że moduł LED może występować także w formie diod będących zintegrowanymi z produktem lub w oprawy przystosowanej do zamontowania w niej żarówki ledowej.

Lampy stołowe dostosuj do indywidualnych potrzeb

Jeśli zależy nam na tym, aby poczynić pewne oszczędności w zagospodarowywaniu przestrzeni na blacie roboczym, powinniśmy zainwestować w element wyposażenia wnętrza taki jak profesjonalna lampka biurkowa kreślarska, która ma opcję przekręcania jej w dowolnym kierunku. Ten mocujący komponent najczęściej występuje w formie klipsa i jest instalowany w sposób będący całkowicie intuicyjnym. Jego główną zaletą jest zapewnienie wyższego komfortu w codziennym użytkowaniu. Reasumując — jeśli zależy Ci na tym, aby w Twojej przestrzeni znalazły się lampki biurkowe kreślarskie, to warto wybrać modele przystosowane do profesjonalnego użytku.

Masz kłopot z dokonaniem ostatecznego wyboru? Nie dziwi nas to ani trochę. W końcu istnieje wiele propozycji w różnych barwach, wykonanych z rozmaitych materiałów i zachowanych w wielu typach, jeśli chodzi o design. Chętnie pomożemy Ci dopasować produkt do Twoich indywidualnych potrzeb! Wystarczy, że skontaktujesz się z jednym z naszych specjalistów!

Lampki na biurko — instalacja w odpowiednim miejscu

Kolejną istotną kwestią jest znalezienie dobrego miejsca na umiejscowienie lampki na biurko. Najważniejszym zadaniem, jakie powinna wykonywać lampa stołowa, jest zapewnienie odpowiedniej ilości światła. Chodzi o to, aby jak najbardziej oświetlić całą przestrzeń przeznaczoną na pracę. Odpowiednie jest światło równomierne i jasne, ponieważ ma ono pozytywny wpływ na zdrowie oczu użytkownika.

Gdzie ustawić lampę na biurku?

Jak więc powinno to wyglądać w przypadku ustawienia lampek? Zawsze powinny się one znajdować po przeciwnej stronie. Oznacza to, że jeśli osoba siedząca przy biurku jest praworęczna, lampa najlepiej sprawdzi się po jego lewej i na odwrót. Takie działanie ma na celu to, aby użytkownik nie przysłaniał własnego pisma, poprzez cień rzucany przez rękę.

Lampa biurkowa a kwestia oświetlenia dodatkowego

Należy zaznaczyć, iż światło punktowe, czyli takie, które jest skoncentrowane tylko na jednym konkretnym miejscu, nie jest szczególnie zdrowe dla narządu wzroku. Trzeba więc zadbać o to, aby w gabinecie lub pokoju dziecka występowało więcej, niż jedynie pojedyncze źródło światła. Powinno być ich co najmniej kilka.

Dobre zorganizowane oświetlenie przestrzeni to takie, gdzie występuje światło główne (np. w postaci lampy wiszącej lub żyrandola) i tzw. oświetlenie wspierające, czyli lampa na biurko, lampka nocna lub stojąca. Mogą to być również wszelkiego rodzaju kinkiety, które świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie oświetlenia centralnego.

Przede wszystkim równomierność

Najlepiej jest, gdy ogólne źródło światła pozostaje równomierne. Dopuszczalne jest także takie o nieco delikatniejszym natężeniu. Taka lampka na biurko będzie stanowiła świetne uzupełnienie strumienia światła zlokalizowanego na suficie w danym pomieszczeniu.

Wybierz właściwą lampę — stwórz idealny zakątek do rozrywki i nauki Istotne jest, aby pamiętać, iż lampa biurkowa nie musi zawsze być instalowana na blacie roboczym. W przypadku urządzania pokoju dziecięcego może ona zostać wykorzystana także do zorganizowania kącika, gdzie maluch będzie uprawiał ulubione formy rozrywki, np. zabawę lalkami lub samochodzikami i granie w różne gry. Gdzie wówczas ustawić lampę? Może ona znaleźć się na dywanie, komodzie, regale lub innej półce.

Najistotniejsze jest, aby produkt spełniał swoje podstawowe funkcje, czyli pomoc w doświetleniu przestrzeni, z której dziecko korzysta najintensywniej. Wybór lamp dziecięcych jest tak ogromny, iż nie mamy żadnych wątpliwości co do tego, że każdy będzie w stanie odszukać wśród tych propozycji taką, która będzie idealnym odzwierciedleniem bieżących potrzeb i konkretnych oczekiwań,

Istotne funkcje dodatkowe

Warto wspomnieć, że ostateczny wybór powinien być swoistym kompromisem pomiędzy dobrze dobranymi walorami użytkowymi a dopasowaniem do konkretnego wnętrza. Można też zwrócić uwagę na funkcje dodatkowe tych produktów. Mowa jest w tym przypadku o opcji ściemniania światła, możliwości zmiany emitowanej barwy, podświetlenie LED lub tryb delikatnego światła, dzięki któremu lampa może pozostawać włączona przez całą noc.

Koszyk