Plafon okrągły, lampy sufitowe okrągłe


Plafon okrągły pasuje do każdego wnętrza.

Możliwości zastosowania lamp bez kantów są praktycznie nieograniczone. Po drugie plafony są na tyle uniwersalne, że nadają się do każdej aranżacji i do każdego wnętrza. Nie musimy się zastanawiać nad jego kształtem geometrycznym, ponieważ jest nam znany od dzieciństwa.

Jedynie, musimy dobrać wielkość takiej lampy do wielkości pomieszczenia. Za duża lampa może się spokojnie obronić, ponieważ bardzo modne jest przeskalowanie, właśnie plafonu, szczególnie w małych wnętrzach. Jedynie musimy sprawdzić, abyśmy nie przesadzili z ilością światła. Szczególnie dotyczy to sytuacji, gdy stosujemy plafon led. W przypadku stosowania dużych średnic, radzimy wybór wersji z możliwością ściemniania.

Plafony okrągłe w kuchni

Kuchnia to właśnie miejsce, gdzie lampa sufitowa obroni się bez żadnej zewnętrznej pomocy. To najlepszy wybór do tego pomieszczenia, aby je centralnie oświetlić. Nie są nam tam potrzebne żadne lampy dekoracyjne, a okrągłe plafony występują w wielu wzorach, z których bez problemu wybierzemy ten, który nam najbardziej odpowiada. Jedynie zwróćmy uwagę na to, żeby nie był to plafon kryształowy, lub żeby jego elementy nie były wykonane z tkaniny.

Plafony okrągłe w sypialni.

To kolejne pomieszczenie, gdzie w ogóle nie mamy żadnych ograniczeń, co do zastosowania lamp dekoracyjnych.
Plafon okrągły jest chętnie wybieraną lampą przez klientów właśnie do sypialni. Przeważnie jest montowany centralnie, a ze względu na małe powierzchnie tych pomieszczeń, znajduje się bezpośrednio nad łóżkiem. Zamontowany bezpośrednio do sufitu, i mało od niego odstając, nie przeszkadza w niczym, a doskonale pełni rolę oświetlenia. Polecamy więc plafon okrągły w sypialni, szczególnie taki, który jest ciepły i lekki w odbiorze.

Taką lampą jest np Boxlab Julia, wykonany z tkaniny. Alternatywą może być Azzardo Quince Top - świetnie odnajdujący się właśnie w sypialni.

Plafony okrągłe w salonie

Bardzo częstym wyborem klientów, jako lampy do oświetlenia salonulampy sufitowe. Wynika to z kilku faktów, a mianowicie:

  • plafony sufitowe nie zabierają przestrzeni,
  • lampy sufitowe do salonu oświetlają go jednolitym, rozproszonym światłem,
  • są bardzo proste w montażu,
  • stosując plafony okrągłe możemy zabawić się w stworzenie eleganckiej kompozycji,
  • proste formy tych lamp wpisują się bezproblemowo w wystrój wnętrza.

Jeden plafon okrągły o średnicy 60 cm, wykonany w technologii led, z naszej oferty - typ Boxlab Delta lub Boxlab Omega, potrafi oświetlić 20 do 25m2 powierzchni. Wybierając plafony okrągłe led o średnicy 80 cm, możemy już mówić o powierzchniach 30 a nawet 35m2. 

W naszej ofercie także znajdziesz plafony kwadratowe, zarówno na wymienne źródła świtała, a także z wbudowanymi modułami led. Ich przeznaczenie jest także uniwersalne, można je stosować dokładnie w tych samych pomieszczeniach.

Koszyk