Kinkiety łazienkowe

Kinkiet łazienkowy to dosyć charakterystyczna lampa. Umieszczane w pobliżu lustra powinien go dobrze oświetlić, a przy tym być bezpieczny w użytkowaniu. Dlatego najczęściej, jako tego typu oświetlenie, wybieramy lampy z podwyższony poziomem szczelności, przynajmniej z IP44. Czy jednak jest to rzeczywiście potrzebne? Boimy się wilgoci, która panuje w łazience, boimy się przypadkowego zachlapania lampy w czasie korzystania z umywalki. Jednak prawda jest taka, że typ kinkiet łazienkowy, którego chcemy użyć, bardzo zależy od dokładnego miejsca jego montażu na ścianie.

W naszej ofercie skupiamy się, przede wszystkim, na prezentacji lamp, które mają dobre walory użytkowe, które są proste w formie, zapewniają możliwość montażu w wielu aranżacjach. Dlatego nasze kinkiety łazienkowe możemy polecić do wielu różnych typów łazienek. Spełniają one normy bezpieczeństwa, zapewniają dobre doświetlenie twarzy, są gustowne i eleganckie.

Nowości kwiecień - Lampy wewnętrzne


Kinkiety łazienkowe w ofercie Boxlab

Temat oświetlenia łazienki jest przez nas omawiany praktycznie codziennie. Klienci nasi bardzo dużą uwagę zwracają na dobre oświetlenie lustra w łazience, przy którym dokonywane są codzienne czynności pielęgnacyjne. Z punktu widzenia mężczyzny ważne jest dobre i silne światło, pokazujące dokładnie twarz w lustrze i efekty np. golenia wąsów czy brody. Z kolei dla kobiet, oprócz intensywności oświetlenia twarzy, ważne jest także prawidłowe odzwierciedlenie kolorów w lustrze, aby makijaż wykonany w domu wyglądał rzeczywiście tak, jak będą nas postrzegać ludzie po wyjściu z mieszkania. W tym przypadku mówimy o parametrze CRI, którego wartość w zakresie 80-90 nie będzie wystarczająca do prawidłowego odwzorowywania barw. Takie szczegóły warto jednak omówić w profesjonalnym sklepie z oświetleniem, chociażby ze względu na to, że parametr CRI jest często pomijany w informacjach na temat produktu.

Czy kinkiet łazienkowy musi mieć wyższe IP ?

Zastosowanie kinkietów do łazienki z wyższym poziomem zabezpieczenia, niż IP20 ma uzasadnienie jedynie w dwóch sytuacjach:

  • gdy rzeczywiście ilość wilgoci w łazience jest wysoka
  • gdy kinkiet do łazienki znajduje się w strefie mokrej

Strefa mokra w łazience to bezpośrednio nad prysznicem lub w kabinie prysznicowej, bezpośrednio nad wanną lub bardzo nisko nad umywalką. Poza tymi miejscami stosowanie kinkietów z IP większym, niż w lampach ogólnego przeznaczenia, nie ma uzasadnienia.


Tagi: kinkiet łazienkowy, kinkiety łazienkowe

Filtruj wg

Cena:

WięcejWięcej

Barwa LED:

Dostępność:

Długość:

Głębokość:

WięcejWięcej

Ilość źródeł światła:

Klasa szczelności:

Kolor:

WięcejWięcej

Kolor abażura / klosza:

Kolor szkła:

Moduł LED:

Średnica:

Szerokość:

WięcejWięcej

Typ trzonka:

Wysokość:

WięcejWięcej

Zasilanie:

Zintegrowany moduł LED:


Promocje

Producenci

Koszyk