Lampy wiszące do jadalni – przytulny klimat sprzyjający spotkaniom

Promocje

Boxlab Susan - szklana lampa wiszącaBoxlab Susan - szklana lampa wisząca

Boxlab Susan - szklana lampa wisząca

529.00 zł  299.00 zł
43%

Italux Mondo Black - lampa wiszącaItalux Mondo Black - lampa wisząca

Italux Mondo Black - lampa wisząca

369.00 zł  365.00 zł
1%

Italux Mondo SN - lampa wiszącaItalux Mondo SN - lampa wisząca

Italux Mondo SN - lampa wisząca

369.00 zł  365.00 zł
1%

Italux Mondo - lampa wiszącaItalux Mondo - lampa wisząca

Italux Mondo - lampa wisząca

374.00 zł  370.00 zł
1%
Wiele modeli lamp do wyboru

Lampy wiszące do jadalni to przede wszystkim te, które są montowane nad stołem. Duże doświadczenie w ich sprzedaży pozwoliło nam na wzbogacenie oferty o wiele przydatnych modeli tego rodzaju oświetlenia, a więc lampy wiszące z szerokim zakresem wysokości – w większości przypadków wysokość jest do ustalenia w trakcie montażu, a czasami jest regulowana podczas użytkowania. Z różnorodną liczbą źródeł światła oraz wykonane z wielu różnych materiałów, w tym głównie mlecznego szkła i z pastelowymi, materiałowymi abażurami. Do okrągłych stołów polecamy lampy z klasycznymi kloszami – w kształcie kuli, stożków, walców. Za to nad stołem o ostrych krawędziach świetnie sprawdzą się lampy geometryczne – o nowoczesnym, designerskim wyglądzie. Wszystkie je znajdziesz w naszej ofercie.

Lampy do jadalni, które służą przez lata

Wszystkie produkty, które stanowią ofertę naszego sklepu wykonane są z trwałych materiałów, w oparciu o innowacyjne projekty najlepszych designerów i emitują zdrowe dla oczu oraz zmysłów światło. Dzięki temu, że współdziałają z energooszczędnymi żarówkami LED, nie odciskają znaczącego śladu na rachunkach za prąd, są przyjazne dla środowiska i nie powodują zbytniego nagrzewania się. Raz zakupiona lampa wisząca do jadalni służy przez lata i gwarantuje w pełni satysfakcjonujące działanie!

W dobie ogromnego postępu technologicznego widzimy, że coraz więcej lamp produkowanych jest z wykorzystaniem diod led. W kontrze do tego są nasi klienci, którzy preferują lampy na wymienne źródło światła, czyli na tradycyjne żarówki. Jest to poniekąd słuszne, ponieważ mając do wyboru i barwę świecenia lampy i moc świecenia, łatwiej jest nam panować nad czymś, co możemy małym kosztem zmienić. Mówimy tutaj oczywiście o żarówkach. Lampy z wbudowanym modułem led mają już określoną barwę i określoną moc. Jak więc kupić interesujące lampy wiszące do jadalni?

Zacznijmy od tego, że jest bardzo mało sytuacji, a praktycznie nie ma ich wcale, żebyśmy musieli zmieniać barwę świecenia lampy. Dobieramy zawsze kolor światła do otaczającego wnętrza. I zdecydowanie jest to jedyny moment, kiedy musimy się nad barwą wiszących lamp do jadalni zastanawiać. Drugi aspekt to moc świetlna, która też jest do opanowania. Wystarczy zakupić lampę z możliwością zmiany natężenia światła. Najprostsza metoda to za pomocą ściemniacza montowanego w miejscu przełącznika. Tym sposobem mamy też możliwość korzystać z maksymalnej mocy lampy wiszącej do jadalni.

W kwestii trwałości tych lamp, to minimalna ilość godzin dla modułów led to 15.000 godzin. W przeliczeniu na lata, przy założeniu, że lampa jest włączona 5 godzin dziennie otrzymujemy 3.000 dni, czyli 8 lat. Nie oznacza to, że po ośmiu latach lampa wisząca przestanie świecić. Po tym czasie wydajność świetlna zmaleje o 30%, ale nadal lampa będzie nadal działać.  

Lampa wisząca i jadalnia to idealne połączenie

Wracając do naszych doświadczeń związanych z doborem lamp do różnych pomieszczeń, możemy wyciągnąć z nich wiele wniosków. Jednym  z nich jest stwierdzenie, że połączenie lampy wiszące plus jadalnia jest tym, czego poszukują kliencie w prawie 100% przypadków. Jednak zawieszenie nad stołem w jadalni lamp powoduje, że wnętrze wygląda bardziej elegancko, jest w takim wydaniu bardziej akceptowane. Mało kto może sobie wyobrazić, że w domowej jadalni, nad stołem, nie ma niczego, jest wolna przestrzeń. Z tego też powodu wybory są zawsze skierowane w stronę dekoracyjnych lamp wiszących. I tutaj też warto zauważyć, że lampa wisząca w tym miejscu to nie tylko źródło światła, które ma oświetlić wnętrze. To także element dekoracji wnętrz. Wybierając więc lampy wiszące w jadalni zwróćmy uwagę na ten aspekt. Na funkcję dekoracyjną.

Czasami w jadalni pojawiają się także kinkiety. Zazwyczaj wtedy, gdy mamy do wykorzystania duże płaszczyzny ścian, lub słupy / kolumny. W większości przypadków lampy te będą stanowiły funkcję dekoracyjnego oświetlenia. Będą dawały kameralne oświetlenie wnętrza. Można to wykorzystać przy wspólnych biesiadach, wyłączając centralną lampę wiszącą nad stołem. Takimi momentami są np. święta i czas Wigilii. Kameralne światło bardzo pasuje nam wtedy, tworzy bardziej podniosłą i intymną atmosferę. Warto więc, projektując oświetlenie do zastosowania w jadalni, przewidzieć też miejsce na kinkiety.

Wybrane modele lamp dostępne od ręki

Staramy się stale utrzymywać stan magazynowy, dlatego wiele modeli dostaniesz u nas od ręki. Tylko czasami – najczęściej przy mniej popularnych produktach – potrzebujemy kilku dodatkowych dni na sprowadzenie danego rodzaju oświetlenia. Warto poczekać – choćby dlatego, że decydując się na większe zakupy w naszym sklepie, masz szansę na uzyskanie atrakcyjnego rabatu. Pierwszy próg znajduje się już przy wydanych 500 zł.

A jeśli nie przepadasz za zakupem tego rodzaju przedmiotów w sklepie internetowym, zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego. Znajdziesz nas w Warszawie, przy ul. Puławskiej 326. Zaprezentujemy Tobie lampy wiszące do jadalni, które - mamy nadzieję - spełnią oczekiwania.

Koszyk