Lampy nad lustro. Dobre oświetlenie lustra.

Promocje

Italux Mondo Black - lampa wiszącaItalux Mondo Black - lampa wisząca

Italux Mondo Black - lampa wisząca

369.00 zł  365.00 zł
1%

Italux Mondo SN - lampa wiszącaItalux Mondo SN - lampa wisząca

Italux Mondo SN - lampa wisząca

369.00 zł  365.00 zł
1%
Jak zamocować lampy nad lustrem, aby je dobrze oświetlić?

Oświetlenie nad lustro z naszej oferty, możemy podzielić na cztery rodzaje. Dwa z nich to sposób montażu w obszarze lustra, a dwa to całkowicie inny rodzaj oświetlenia. Czyli:

  • oświetlenie lustra po jego bokach, czyli przynajmniej dwie sztuki, symetrycznie po obu stronach, aby oświetlenie twarzy po prawej i po lewej stronie było jednakowe.
  • oświetlenie nad lustro, które montujemy na górnej krawędzi lub nad krawędzią lustra, świecące przeważnie w dół. Posiadają raczej kilka źródeł światła (chyba, że lustro jest małe), lub mają kształt linii, jednorodnie doświetlającej całość.
  • lampy wiszące, rozmieszczone również symetrycznie wzdłuż bocznych krawędzi. Rozwiązanie rzadziej spotykane, ale najbardziej efektowne i najmniej praktyczne.
  • lampy sufitowe - montowane na powierzchni  sufitu. Mogą to być belki świetlne, świecące pionowo w dół, a przy okazji oświetlające obszar lustra. Mogą to być reflektorki sufitowe, które możemy kierować w wybranym kierunku.

Pamiętaj, że lampy do lustra to nie tylko oświetlenie łazienkowe. Lustra znajdują się także w ogólnodostępnych pomieszczeniach. Mogą być umieszczone w sypialni, w salonie czy w jadalni. Standardem jest wieszanie lustra w korytarzu przy drzwiach wejściowych do domu. To w nim sprawdzamy jak wyglądamy na chwilę przed opuszczeniem domu. To tutaj dokonujemy ostatnich poprawek, aby wyglądać jak milion dolarów. Uważamy więc, że oświetlenie lustra jest na tyle ważne, że warto poświęcić temu zagadnieniu trochę więcej czasu.

Lampy montowane nad lustrem to najlepsze rozwiązanie.

Z punktu widzenia oświetlenia i naszego komfortu, lampa nad lustro, dająca jednorodne światło, jest najlepszym pomysłem na jego oświetlenie. Dzięki niej uzyskujemy światło bez cieni, równomierne na całej jego długości, a co najważniejsze najlepiej oświetlająca naszą twarz. I tego rodzaju lampa do lustra jest najbardziej pożądana.

W porównaniu z tym rozwiązaniem, umieszczenie lampy do lustra po jego bokach, daje bardzo ciekawy efekt wizualny. Jednak z punktu widzenia oświetlenia, jest rozwiązaniem gorszym. Można oczywiście przyjąć, że mając dwie dosyć silne lampy do lustra boczne możemy dobrze rozświetlić naszą twarz, ale … mocne lampy mogą nas oślepiać.

Z tego powodu dobrze jest się zastanowić, czy bardzo nam zależy na tej funkcji dobrego oświetlenia. Jeśli nie jest to głównym wyznacznikiem, to oświetlenie lustra w łazience możemy wykonać wg własnego uznania, aby zaspokoić swój wyznaczony cel.

Licować lampę z lustrem, czy ma od niego odstawać?

To odwieczny problem klientów, którzy zdecydowali się na zakup lampy mocowanej na lustrze, na jego szklanej powierzchni. Bowiem w sytuacji, gdy lampa do lustra jest mocowana poza jego obrębem, to takich pytań nie ma. Jeśli jednak chcemy mieć na ścianie wielką taflę lustrzaną, to jedyna opcja montażu jest właśnie bezpośrednio na nim.

Co do zasady nie widzimy żadnych przeszkód w montażu lampy na lustrze. Stosując wersje led nie narażamy się na powstawanie dosyć wysokich temperatur. Bezpieczne więc będzie zamontowanie lampy do lustra na płaszczyźnie szklanej, nie będzie nagrzewania się szkła, nie będą powstawały naprężenia związane z temperaturą. Warto jednak nie dokręcać mocno lampy do powierzchni ściany - powinno się pozostawić minimum luzu na wszelki wypadek, aby obudowa lampy mogła się bezpiecznie rozszerzać i kurczyć wraz ze wzrostem i spadkiem jej temperatury..

Natomiast w kwestii tego, czy lepiej, żeby lampa była zlicowana z płaszczyzną szkła, czy też powinna odstawać od niego, możemy stwierdzić, że dla efektu oświetlenia lustra nie ma to żadnego znaczenia. Jedynie wchodzą w grę tutaj względy estetyczne. Oświetlenie lustra w żadnym stopni nie będzie ani gorsze, ani lepsze, ze względu na kilka centymetrów. Światło i tak będzie rozchodziło się w dół i będzie odbijało się o lustrzanej powierzchni.

Oświetlenie lustra łazienkowego – jaka szczelność lamp?

Lampa nad lustrem do łazienki - czy musi spełniać określone wymagania odnośnie klasy szczelności? Czy mogą to być produkty, które nie mają żadnych dodatkowych zabezpieczeń? Oświetlenie nad lustro łazienkowe, nad umywalką czy też na basenie, nie zawsze wiąże się z koniecznością stosowania lamp hermetycznych. Kinkiety łazienkowe, bo o nich mowa, zamocowane nad umywalką, muszą nam dać gwarancję bezpieczeństwa. Lampa nad lustro do łazienki musi być uziemiona, bo to jest podstawa do tego, aby uniknąć porażenia prądem elektrycznym.

W celu ustalenia, czy musimy używać specjalnych lamp, należy sprawdzić odległości umieszczenia lampy do lustra względem źródeł wody. Jeżeli odległość ta jest większa niż 60cm (od poziomu wylewki), to zgodnie z wytycznymi, nasze oświetlenie nad lustro łazienkowe może być zrealizowane za pomocą lampy do lustra bez dodatkowych poziomów szczelności.

Jeśli jednak sami widzimy, że jest szansa, aby jakikolwiek strumień wody trafił na lampy nad lustrem, to zastosowanie produktu z podwyższonym współczynnikiem ochrony IP będzie rekomendowanym rozwiązaniem. Pamiętaj, że lampa nad lustro ma być bezpieczna w użytkowaniu. Dlatego polecamy używać lampy łazienkowe (kinkiety łazienkowe), posiadające podwyższony stopień ochrony przez wilgocią. I koniecznie lampa musi być dokładnie podłączona do uziemienia. Zrobi to tylko elektryk, posiadający odpowiednie narzędzia i przyrządy pomiarowe.

Oświetlenie led nad lustro najlepszą opcją.

Technologia led wkroczyła w nasze życie i jest to trend nieodwracalny. Dlatego lampy nad lustro z wbudowanym modułem led, są praktycznie jedyną opcją, którą aktualnie możemy zarekomendować do stosowania, jako oświetlenie lustra. Spełni ono nasze oczekiwania pod kilkoma względami:

  • lampy led nad lustro pobierają mało energii
  • lampa nad lustro led nie nagrzewa się mocno – można ją montować na tafli szkła bez obawy, że doprowadzi do pęknięcia lustra,
  • lampa do lustra, w postaci prostej linii, dają najlepsze, równomierne światło,
  • oświetlenie nad lustro led jest przyjazne dla środowiska.

Nowoczesne i funkcjonalnie oświetlenie lustra

Boxlab oferuje różnego rodzaju lampy nad lustro, które sprawdzą się w każdym pomieszczeniu i idealnie wtopią się w wystrój. Bez względu na to, czy potrzebujesz czegoś do łazienki sypialni, przedpokoju, garderoby czy salonu, u nas będziesz miał z czego wybierać.

W zależności od pomieszczenia, oświetlenie lustra łazienkowego powinno spełniać określone wymagania odnośnie klasy szczelności. Jest to szczególnie istotne jeśli chodzi o łazienkę - warto, by przy umywalce i wannie znalazły się modele hermetyczne. Spełnienie tego warunku zapewnia nam całkowite bezpieczeństwo.

Nie bez znaczenia pozostaje tu również barwa światła oraz jego jasność - zaopatrując się w oświetlenie ledowe do lustra z Boxlab masz szerokie pole do popisu pod tym kątem. Staramy się dostosować do Klienta, dlatego też proponujemy lampy led do lustra nowoczesne, designerskie, industrialne, jak i klasyczne, w stylu glamour, skandynawskim i nie tylko.

Bez względu na to, jaki posiadasz wystrój w danym pomieszczeniu, u nas znajdziesz oświetlenie, które idealnie go uzupełni. Oferujemy lampy do luster wykonane z różnych materiałów i w wielu kolorach. Możesz wybierać spośród modeli z jednym źródłem światła, jak i z kilkoma. Warto zwrócić również uwagę na przedziały cenowe - Boxlab to sklep, w którym każda osoba znajdzie odpowiednie oświetlenie, bez względu na to, jakim budżetem dysponuje. Funkcjonalne lampy do lustra to obowiązkowy detal w każdym domu!

Chcesz mieć dobrze oświetlone lustro? Oświetl go od góry!

Lampa nad lustrem, służąca do jego poprawnego oświetlenia, to najczęściej kinkiet nad lustro, mocowane bezpośrednio nad nim, lub lampy mocowane obok (wzdłuż) lustra. Z naszego doświadczenia wynika, że najbardziej popularnym rozwiązaniem, a równocześnie takim, gdzie oświetlenie lustra jest najlepsze i które daje najlepsze rezultaty to typ, który doświetla lustro od góry. Wynika to zapewne z faktu, że tego typu lamp jest najwięcej na rynku. My prezentujemy lampy do obu tych rozwiązań. Z praktycznego punktu widzenia, kinkiety są rozwiązaniem wygodniejszym. Nie wymagają zatrudniania szklarza, do ich montażu. Odpada konieczność wiercenia otworów w lustrze, jedyne co musimy zrobić, to nawiercenie dwóch otworów w ścianie, przy pomocy zwykłej wiertarki.

Pamiętajmy, że oświetlenie lustra, jeżeli jest dobrze dobrane i nie przekłamuje barw (tutaj należy zwrócić uwagę na współczynnik CRI), poprawia nie tylko komfort i nasze samopoczucie, ale także ma wpływ na nasz wygląd (szczególnie kobiet), poprzez dobrze lub źle wykonany makijaż. Zwróćmy więc uwagę, jaka lampa nad lustro ląduje w naszym koszyku zakupowym. Zastosuj lampy łazienkowe, jeżeli w pobliżu lustra znajduje się źródło wody lub wilgoci.

Najważniejszy jest wygląd, czyli dwie lampy z boku - kinkiety lub lampy wiszące.

Nie zawsze efekt oświetlenia twarzy jest dla nas najważniejszym czynnikiem. Czasami ważniejszy jest wygląd, zrobienie wrażenia. Szczególnie jest to ważne w sytuacjach, gdy pomieszczenie nie pełni roli użytkowej, tylko jest bardziej dekoracją.

Nagminne jest to np. w projektach wnętrz, gdzie liczy się uzyskanie efektu "WOW". Ładnie zrobiona wizualizacja jest w stanie przekonać klienta do skorzystania z usług właśnie tej pracowni, która zrobiła pięknie wyglądające wnętrza. To samo może mieć miejsce w apartamencie pokazowym, gdzie liczy się efekt zaskoczenia klienta ciekawym pomysłem lub rozwiązaniem. Nikt przecież w tym apartamencie nie będzie się golił ani robił sobie makijażu oka.

Starajmy się patrzeć na aspekt oświetlenia lustra z różnych perspektyw. Najpierw określmy, co jest nam potrzebne, później szukajmy dobrego rozwiązania, aby osiągnąć zamierzony cel. W przypadku, gdy mówimy o oświetleniu użytkowym, to lampa nad lustro będzie najlepszym rozwiązaniem i wyborem. A kwestię wzoru, wielkości, kolorystyki pozostawimy naszym klientom i ich gustom. 

Koszyk