Kinkiety nad lustro

Kinkiety nad lustro to lampy, których podstawowym zadaniem jest dobre doświetlenie miejsca, w którym przeprowadzamy codzienne czynności pielęgnacyjne. W zależności od naszej fantazji, lustro doświetlamy jednym kinkietem umieszczonym ponad lustrem i świecącym w dół, lub umieszczonym z boku lustra, dającym światło zarówno do przodu, jak i na boki. W takim przypadku najskuteczniejszą wersją oświetlenia jest umieszczenie dwóch lamp obok lustra (wzdłuż jego bocznych krawędzi). Takie rozwiązanie jest na pewno efektowne, ale zazwyczaj jest problematyczne z powodu ilości światła padającego na lustro oraz dlatego, że wzrastają dwukrotnie koszty lamp, które musimy w takim rozwiązaniu zastosować. W zależności od naszych potrzeb stosujemy dwa rodzaje kinkietów nad lustro. Najczęściej to lampy, które muszą dobrze oświetlać twarz, a drugim typem są kinkiety dekoracyjne. W tym przypadku ważniejszy jest dla nas wygląd lampy, a ilość światła i oświetlenie lustra jest tematem drugorzędnym. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wyselekcjonowanych kinkietów nad lustro.

Nowości kwiecień - Lampy wewnętrzne


Kinkiety nad lustro do łazienki

To specyficzna grupa lamp, ponieważ zazwyczaj wymagamy od nich wyższej klasy szczelności, niż od kinkietu nad lustrem w korytarzu czy też w garderobie. Zazwyczaj poszukujemy czegoś z IP44 lub wyżej. Ma ta uzasadnienie w sytuacji, gdy taka lampa będzie znajdowała się blisko źródła wody. W większości przypadków jednak kinkiet wieszamy na wysokości około 2 metrów lub wyżej. W takiej sytuacji wystarczy nam zwykły poziom szczelności, który oferują wszystkie produkowane lampy. Daje nam to dużą swobodę w wyborze kształtów i wielkości tego typu lampy. Pamiętajmy, że najważniejszą cechą takiego oświetlenia do dobre doświetlenie twarzy. Unikajmy więc rozwiązań, które generują jakiekolwiek cienie (czyli np lamp z kloszami o różnej grubości szkła, lub ze wzorkiem).

Oferta kinkietów nad lustro w Boxlab

Z naszego punktu widzenia praktycznie każda lampa ścienna nadaje się do powieszenia nad lustrem. Musimy zwrócić uwagę na jej sposób świecenia. Jeżeli chcemy uzyskać dobre oświetlenie lustra, kinkiet nad nim powieszony nie może dawać cieni. Nie może też świecić bezpośrednio w twarz, ponieważ może nas oślepiać. Zwracamy uwagę na nie stosowanie lamp nad obraz do oświetlenia luster - są one przeważnie skonstruowane w taki sposób, że od spodu widać elementy konstrukcji. Wieszając je nad lustrem otrzymamy efekt odbicia się tych elementów, przez co staną się bardzo widoczne dla nas. Stracimy więc estetykę rozwiązania.

Zapraszamy na ekspozycję tego typu lamp do naszego sklepu z oświetleniem w Warszawie, gdzie możemy zaprezentować popularne lampy nad lustro, gdzie służymy radą i naszym doświadczeniem.

Filtruj wg

Cena:

WięcejWięcej

Barwa LED:

Dostępność:

Długość:

Głębokość:

WięcejWięcej

Ilość źródeł światła:

Klasa szczelności:

Kolor:

WięcejWięcej

Kolor abażura / klosza:

Kolor szkła:

Moduł LED:

Możliwość ściemniania:

Średnica:

Szerokość:

WięcejWięcej

Typ trzonka:

Wbudowany włącznik:

Wysokość:

WięcejWięcej

Zasilanie:

Zintegrowany moduł LED:


Promocje

Koszyk