Milight / Miboxer - sterowniki taśm led


Milight sterowniki do taśm led

Kontrolery, zarządzające taśma lud, lub też Milight sterowniki to grupa urządzeń, dzięki którym możemy włączać lub wyłączać obwód świetlny, możemy go ściemniać lub rozjaśniać, możemy też zmieniać kolory świecenia.

Do tej pory stosowane były następujące produkty :

Aktualnie w ofercie pojawiły się nowe wersje, które mają zwiększoną obciążalność prądową do 12 Amper. Dodatkowo mają możliwość parowania kilkudziesięciu sterowników w jeden obwód. Co to dla nas oznacza? Za pomocą zmodyfikowanych urządzeń, możemy z jednego pilota sterować praktycznie nieograniczoną liczbą odbiorników, które tworzą jeden obwód.

Praktycznie wygląda to tak, że możemy mieć w salonie 3 paski led położone równolegle do siebie w odstępie powiedzmy 2 metry Każdy z pasków może mieć oddzielny zasilacz i oddzielny sterownik. Jednym pilotem i jednym przyciskiem możemy sterować pracą tych trzech pasków, będą wspólnie włączane, wyłączane, ściemnianie itd. Nowa generacja Milight sterowniki właśnie umożliwia takie działanie.

Oto lista nowych urządzeń:

Milight pilot - eleganckie małe pudełeczko

To jest seria urządzeń, które trzymamy w swojej dłoni, i za ich pomocą wysyłamy do sterowników informację, czy chcemy dany obwód włączyć, czy ściemnić, czy może zmienić kolor.

Milight pilot to urządzenie przeznaczone do sterowania taśmami w jednej barwie lub kolorowymi RGB lub RGBW.

W zależności od naszych potrzeb, użyjemy więc :

  • Milight FUT006 - do taśmy mono lub CCT,
  • Milight FUT007 - do taśmy mono lub CCT, z wbudowanym poręcznym kółkiem sterującym,
  • Milight FUT092 - do taśmy RGB + CCT, czyli do taśmy led kolorowej z dwoma kolorami białego,
  • Milight FUT095 - do taśmy RGB lub RGBW z przyciskami,
  • Milight FUT096 - do taśmy RGB lub RGBW w technologii dotykowej,

Oprócz urządzeń typu przenośny Milight pilot, mamy też możliwość instalacji na ścianie pilota w formie włącznika. Jego zaleta jest taka, że nie zginie nam między poduszkami na kanapie. A wada to taka, że jest na ścianie i trzeba do niego dojść, żeby włączyć lub zmienić oświetlenie.

Zawsze można mieć w pokoju zarówno przenośny pilot jak i urządzenie sterujące  na ścianie. A na dodatek, można używać Milight WiFi, o czym poniżej piszemy.

Milight Wifi - steruj smartfonem

W ofercie także bramka do połączenia bezprzewodowego Wifi do sterowania całego układu oświetlenia poprzez apkę na smartfona. Jako urządzenie sterujące należy zakupić Milight WL-BOX1. To mostek Milight WiFi, który przekazuje sygnały wysyłane z telefonu do sterowników taśmy led.

Prosta konfiguracja, zajmująca minutę lub dwie i cały twój system oświetlenia oparty na paskach ledowych będzie działał na Twoim smartfonie. Skorzystaj z Milight WiFi i zarządzaj całym oświetleniem z jednego urządzenia.

Koszyk