Kinkiety zewnętrzne. Energooszczędne kinkiety zewnętrzny led

Argon Gaston KN

Argon Gaston KN

429.00 zł


Lampy ścienne zewnętrzne na każdy gust oraz styl

Kinkiety zewnętrzne oferujemy w trzech podstawowych kolorach. Kinkiet na zewnątrz antracytowy, który sprawdza się w większości przypadków. Lampy w kolorze białym, do nowoczesnych budynków. A także zewnętrzne kinkiety w kolorze aluminium - to jasny kolor idealny na polskie warunki pogodowe.

Wiemy jak różnorodne potrafią być gusta naszych klientów, dlatego w tej kategorii posiadamy lampy dopasowane do różnych aranżacji, w różnych kształtach, o różnych rozmiarach oraz sposobie świecenia. Niektóre są bardzo rustykalne – podobne do ulicznych, XIX-wiecznych latarń, a inne – minimalistyczne, idealne do białej lub czarnej elewacji i nowoczesnego typu budownictwa. Kinkiety montowane na zewnątrz muszą odpowiadać stylowi, w jakim został wykonany budynek. Czasami na stylowych elewacjach montuje się lampy nowoczesne. Przeważnie są to delikatne i geometryczne formy prostopadłościanów. Jednak generalną zasadą jest utrzymanie jednolitego stylu. Wygląda to wtedy po prostu elegancko.

Lampy zewnętrzne to także świetne uzupełnienie ogrodowej dekoracji. Oświetlenie wpływa korzystnie na wygląd roślin, ścieżek i całego domu. Pełni też dodatkową funkcję ochronną – odstrasza niechcianych gości. Bo oświetlona posesja sprawia wrażenie strzeżonej, a to zawsze duży plus. Kinkiet ogrodowy może zapewnić dodatkowe oświetlenie w Twojej altanie lub domku letniskowym.

Do czego służy kinkiet zewnętrzny?

Możliwości zastosowania oświetlenia ścian na zewnątrz budynku są dosyć duże. Możemy zamontować kinkiet zewnętrzny na wąskiej kolumnie, pomiędzy oknami. Przy użyciu lampy, która świeci do góry i do dołu (czyli kinkiet góra-dół), uzyskamy fajny efekt wydłużenia bryły domu.

Kinkiety zewnętrzne możemy zamontować nad drzwiami wejściowymi. Wyposażony w czujnik ruchu pomoże nam w nocy otworzyć zamki, doświetlając nam wejście. Taki sam możemy zastosować nad bramą garażową. Będzie się samoczynnie włączał, gdy przyjedziemy samochodem.

Zewnętrzne lampy ścienne montujemy na ścianach. Nieważne, czy to nasz dom, czy altana w ogrodzie. Ale wszędzie, gdzie lampa ścienna jest narażona na wpływ warunków atmosferycznych, musimy zastosować lampy zewnętrzne, które są produkowane na ich okoliczność.

Czy kinkiet zewnętrzny led to dobry wybór?

Z każdym dniem rozwija się technologia led. Półprzewodnikowe diody stają się coraz bardziej wydajne i coraz mniej energożerne. Praktycznie nie ma już na rynku dostępnych żarówek tradycyjnych. Wszystko opiera się już na modułach led. Dlatego mówiąc o lampie led mówimy w praktyce o dowolnym produkcie. Jedynie możemy wybierać pomiędzy lampami, które mają wymienne żarówki oraz takimi, które mają już wbudowane moduły led. Kinkiety zewnętrzne led są trwałymi produktami, ze względu na technologię ich produkcji. Zdecydowanie dłużej będą nam służyć, niż zwykła żarówka ledowa, potrafiąca się zepsuć nawet po miesiącu czasu. Rekomendujemy, szczególnie do zastosowań, gdzie lampy są trudno dostępne, zakup kinkietów zewnętrznych led. Po to, żeby nie zajmować się wymianą żarówek, szczególnie w deszczowe dni.

Technologia led zapewnia nie tylko długą trwałość produktów, ale także ich wysoką energooszczędność. Przyjmując, że lampa na zewnątrz będzie się świeciła przez 4 godziny dziennie, możemy łatwo obliczyć oszczędności pieniędzy w ciągu roku. Odpowiednikiem 100 watowej żarówki tradycyjnej jest 15 watowy moduł led. Różnica na jednostkowym poborze mocy to 85 wat. Mnożąc to przez 4 godziny i przez 365 dni w roku otrzymujemy wartość 124 kWh zużycia energii elektrycznej. Przy cenie 0,60 zł za kilowat energii otrzymamy 72 zł oszczędności tylko na jednej lampie. Jeżeli Twoje zewnętrzne źródła światła są nadal tradycyjne, radzimy je jak najszybciej wymienić na ledowe. Kinkiety ogrodowe mogą być także z czujnikiem ruchu, wtedy włączają się tylko gdy ktoś pojawi się w ich zasięgu. To także poprawia ekonomię ich używania.

Na zewnątrz kupuj lampy wykonane z aluminium

Zapewne ten aspekt nie był przez Ciebie rozpatrywany. Mało kto zastanawia się z czego lampy są wykonane. Szczególnie te, które zamontujemy na zewnątrz swojego domu. Otóż, z naszego punktu widzenia, ma to duże znaczenie. Można zakupić lampy wykonane z tworzywa sztucznego. Wyglądają one dobrze, jednak problemy zaczynają się przy ich dłuższej eksploatacji. Po pierwsze lampy montowane na zewnątrz podlegają wpływom zarówno zmieniającej się temperatury, jak i deszczu i śniegu. Ale także narażone są na wpływ promieni słonecznych, zawierających w swoim spektrum promienie UV. Promienie te działają destrukcyjnie na elementy plastikowe. Stają się one kruche oraz tracą nadany im kolor. Po pewnym czasie plastikowe elementy zaczynają pękać. Dodajmy do tego skoki temperatury od wartości ujemnych do praktycznie ponad 30 stopni latem. Po kilku latach lampy plastikowe trzeba będzie wymienić na nowe. Nie polecamy kinkietów zewnętrznych wykonanych z tworzywa sztucznego.

Za to polecamy lampy wykonane z odlewu aluminiowego. Mimo, że są metalowe, to nie podlegają korozji. Dzięki temu, żę są metalowe, to dobrze przewodzą ciepło. To z kolei jest dużym plusem dla opraw zewnętrznych wyposażonych w moduły led. Otóż korpus takiej lampy jest przy okazji elementem rozpraszającym ciepło, które powstaje podczas świecenia ledów. A to z kolei przyczynia się do zwiększenia trwałości źródła światła, jakim jest dioda.

Ciekawym rozwiązaniem jest też lampa pokryta warstwą cynku galwanicznego. Jest to tak zwany ocynk ogniowy, który ma cechę znakomitej odporności na warunki atmosferyczne. Jeżeli więc kolor metaliczny szary pasuje do Twojej koncepcji, to opcję lamp w ocynku warto wziąć pod uwagę.

Kinkiety ogrodowe od Boxlab – niestraszna im żadna pogoda, deszcz lub śnieg

Kinkiety zewnętrzne są jednak tym rodzajem oświetlenia, który stale narażone są na niesprzyjające warunki pogodowe. Z tego względu musi być wykonany z wyjątkowo trwałych materiałów – aby posłużyć przez lata i nie zakłóca spokoju ducha licznymi awariami. I takie właśnie kinkiety led zewnętrzne znajdziesz tutaj – solidne, od renomowanych producentów, co do jakości których możesz mieć całkowitą pewność. Takie, którym niestraszny jest ani deszcz, ani intensywne słońce, bo nawet pod ich wpływem nie tracą swojej początkowej barwy i nie odkształcają się.

Szczelność lamp stosowanych na zewnątrz to też jedna z głównych i pożądanych cech. Ponieważ są stale narażone na zmienne warunki atmosferyczne, przy złym systemie uszczelnienia może w nich dochodzić do wewnętrznych zwarć lub spięć. Poprawnie wykonana instalacja elektryczna zapewne poradzi sobie z taką sytuacją. Niestety, objawem będzie wyłączenie z użytkowania jednej lampy lub całego obwodu elektrycznego, w który taka wadliwa lampa jest włączona. Nie będzie to komfortowa sytuacja dla nikogo.

Kinkiety led zewnętrzne stanowiące asortyment naszego sklepu to energooszczędne, wydajne oświetlenie, przyjazne środowisku naturalnemu. Dostępne w szerokim zakresie cenowym, zazwyczaj odpowiadają potrzebom wszystkich naszych klientów. Lampy ścienne zewnętrzne z naszej oferty to Twoje zadowolenie z udanego zakupu.

Jako sklep internetowy zapewniamy bezpieczną wysyłkę. A jeśli mimo to wolisz zakupić kinkiety zewnętrzne w tradycyjny sposób, zapraszamy do naszego sklepu stacjonarnego – zlokalizowanego w Warszawie, przy ul. Puławskiej 326. Tutaj także możemy porozmawiać jakie lampy można zastosować jako kinkiety na taras.

Koszyk